Çelik: İdris Bal Başına Buyruk Takılıyordu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, KütahyaMilletvekili İdris Bal'ın istifasına ilişkin, "Uzun zamandan beri biraz başına buyruk takılan ve parti disiplinine riayet etmeyen bir arkadaşımızdı" dedi."İSTİFASINA SAYGI DUYUYORUM"Ç

Çelik: İdris Bal Başına Buyruk Takılıyordu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, KütahyaMilletvekili İdris Bal'ın istifasına ilişkin, "Uzun zamandan beri biraz başına buyruk takılan ve parti disiplinine riayet etmeyen bir arkadaşımızdı" dedi.

"İSTİFASINA SAYGI DUYUYORUM"

Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Kütahya Milletvekili Bal'ın Ak Parti'den istifa kararına saygı duyduklarını belirtti.

"BAŞINA BUYRUK TAKILIYORDU"

Türk siyasetinde benzer durumların yaşandığına dikkati çeken Çelik, şunları kaydetti: "Her parti içerisinde takdir edilirki o partinin işleyişi ve alınan kararlara uyulmasına yönelik hal, hareket, tarz, yöntem ve üslupla ilgili 'parti disiplini' diye bir kavram var. Uzun zamandan beri biraz başına buyruk takılan ve parti disiplinine riayet etmeyen bir arkadaşımızdı.

 Bundan dolayı kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi fakat o bunu beklemeden istifa etti. Allah yolunu açık etsin. Kendi kararını vermiştir, disiplin işlemi sonuçlanmadan istifa etmiştir."(haber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER