Çamlıca'dan rehabite seminer

Şanlıurfa’da denetimli serbestlikten yararlanan mahkumların, hayata adapte olmaları amacıyla Eğitimci-yazar Sait Çamlıca tarafından seminer verildi.

 Şanlıurfa’da denetimli serbestlikten yararlanan mahkumların, hayata adapte olmaları amacıyla Eğitimci-yazar Sait Çamlıca tarafından seminer verildi.

Şanlıurfa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen seminere Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş,İl milli eğitim müdürü Metin İlci,  İ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Müftüsü İhsan Açık ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı ve mahkumlar katıldı.
Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına bağlı olarak hizmet veren Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından SODES Desteği ile yürütülen “Mutlu Gençler Umutlu Yarınlar” projesi kapsamında konferans vermek üzere Şanlıurfa’ya gelen Yazar Sait Çamlıca Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde görevli personelle bir araya geldi.
 Düzenlenen  törende konuşan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş  “Denetimli serbestlik aslında hedef kitlesi olarak hükümlüler gözüksede, hükümlülerin cezaevlerinden tahliyesinden, sonraki hayatlarını düzenleyen, onları rehabilite etmeye çalışan, yeniden suç işlemelerini önlemeye çalışan bir sistem olarak önümüze cıksa da biz tabi sosyal ve toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek faaliyet alanlarımızı, hedef kitlelerimizi geliştirerek ve genişleterek maksimum toplumda maksimum fayda sağlamayı hedeflemekteyiz. Bu kapsamda eğer imkânlarımız izin verdiği sürece de faaliyet alanlarımızı genişleterek, toplumun her kesimine ulaşarak özellikle gençler üzerinde faaliyetler icra ederek maksimum faydayı hedeflemekteyiz. "dedi.
Eğitimci-yazar Sait Çamlıca, Sosyal sorumluluk gereği toplumun dezavantajlı kesimlerine de eğitim hizmeti götüren cezaevlerinde mahkumların zamanlarını değerlendirmeleri, üretime katkıda bulunmaları ve tahliye olduklarında meslek edinmelerine yardımcı olmak amacıyla mahkumlara  rehabilite olmaları,bilinçlenmeleri ve topluma tekrar kazandırılmaları için seminer verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER