Cami'deki Görüntüler Tepkilere Neden Oldu

Hz Muhammed’in kutsal emanetlerinden kabul edilen Sakal-ı Şerif Dergah Camii’nde halkın ziyaretine açıldı.

Hz Muhammed’in kutsal emanetlerinden kabul edilen Sakal-ı Şerif Dergah Camii’nde halkın ziyaretine açıldı. Cami'nin içinde bulunan Sakal-ı Şerif görmek için kadın ve erkeklerin aynı anda sıraya girmesi tepkilere neden oldu.
Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde yer alan  bulunan Dergah Camii’nde Hz Muhammed’in kutsal emanetlerinden kabul edilen Sakal-ı Şerif (Lihle-i Şerif), halkın ziyaretine açıldı. Cami içerinde namaz kılan erkeklerin bulunduğu sırada kadın ve erkek ziyaretçilerin cami içersinde  sıraya girip Sakal-ı Şerif'i görmeleri vatandaşların tepkisine neden oldu.
Whatsapp Haber İhbar Hattına tepki gösteren Vatandaşlar, Sakal-ı Şerif'in cami girişinde bir ortamda ziyaretçilere açılmasının daha iyi olacağını belirten Vatanlaşalar," islam'da haram mekruh olan durumlar vardır. Daha önce Sakal-ı Şerif ziyaretin bulunduğu alanda kapalı bir yerde gösteriliyordu, şimdi ise caminin içersinde gösteriliyor.   Sakal-ı şerif'i makama giriş yeri daha uygun bir yer koysalardı daha iyi olurdu, caminin içinde erkekler namaz kılarken kadınların o alanda ne işi var, namazları ister istemez bozulabilir "diye tepkilerini dile getirdiler. 
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER