Büyükşehir göz göre göre ölüme gönderiyor

Şanlıurfa’da uzun yıllardır tartışma konusu olan ve daha önceki yönetimler zamanında da defalarca kaldırılıp tekrardan yapılan demirler vatandaşları ölüme gönderiyor.

Büyükşehir göz göre göre ölüme gönderiyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önünde bulunan yoldan gün içerisinde yüzbinlerce insan geçiyor. Daha öncede birçok kez haberlere konu olan yoldaki demirler defalarca kaldırılmış bir süre sonra tekrardan yerine yenisi yapılmıştı.

DEMİR OLSADA VATANDAŞ BİLDİĞİNDEN ŞAŞMIYOR

Büyükşehir Belediyesi önünde bulunan geçit önü demir ile set çekilerek kapatıldı. Vatandaşların belediyenin yanından Ahmet Bahçivan iş merkezine geçişlerini sağlamak için yapılan demiri kimse dinlemiyor. Vatandaşlar bildiğini okuyarak yolun kenarından karşıya geçiş yapıyor.

Gün içerisinde bölgeden geçen yüzbinlerce kişi karşıdan karşıya geçerken ölüm tehlikesi yaşıyor.

ESNAF BELEDİYEYE BASKI YAPIYOR İDDİASI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde öyle bir iddia ortaya atıldı ki bu kadarına da pes dedirtti. Büyükşehir Belediyesi demirleri kaldırdığı zaman bölge esnafının baskısı ile karşılaştığı ve bu nedenle tekrardan demirleri yapmak zorunda kaldığı iddia ediliyor.

YÜRÜYEN MERDİVENLİ ÜST GEÇİT YAPILAMAZ MI?

Yıllardır devam eden soruna son günlerde Belediye otobüsleri de eklendi. Belediye otobüslerinin de geçtiği yolda vatandaşlar zaman zaman büyük tehlikeler atlatıyor.

Soruna biran önce bir çözüm bulunması gerektiğini savunan vatandaşlar alanda yürüyen merdivenli üst geçidin yapılması gerektiğini savunuyor. Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2016, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER