Büyükşehir'den ilçelere dev tesisler

Modern kentleşmenin yapısal revizyonunu merkez ve kırsal ilçelerde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Hilvan ve Bozova'da yapımına başladığı Atık Su Arıtma tesisleriyle çevreye duyarlılık projelerini adım adım gerçekleştiriyor.

Büyükşehir'den ilçelere dev tesisler
Hilvan ve Bozova'da atık suyu tekrar doğaya kazandırmak amacıyla tesislerin yapımına başlayan Büyükşehir Belediyesi, çevreci projelerini hayata geçiriyor.

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerince çalışmaların sürdürüldüğü Atık Su Arıtma Tesislerinde 2 adet çöktürme havuzu, 3 adet havalandırma havuzu, 1 adet blower odası, 1 adet su deposu, elektronik ızgaralar ve temizleyicilerin olacağı Atık Su Arıtma Tesisleriyle 30 yıl boyunca çevre hassasiyeti sağlanacak.

Baraj çevresinde ikamet eden ilçe ve kırsal mahalle sakinleri  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin  çevreye ve insan sağlığına yönelik başlatmış olduğu çevreye duyarlılık projelerinden dolayı teşekkür ederek,  "Tesisin yapımında emeği geçen Başkan Nihat Çiftçi'ye ve ekibine teşekkür ediyoruz. Yol, su ve diğer üst yapı hizmetlerinin yanı sıra çevreci yaklaşımlarıyla Büyükşehir belediyesinin modern kent yapısını kırsala da taşıdığı için Allah razı olsun" dediler.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisleri projeleri Akçakale, Siverek ve Ceylanpınar'da hayata geçirilmiş olup, Hilvan ve Bozova'da yapımı halen devam ederken; Viranşehir, Birecik, Halfeti ve Kent Merkezi'ne yapılacak  tesisler ise  projelendirilmiştir.Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER