Büyükşehir aday adayları Tedirgin

. Büyükşehir belediye başkanlığı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mevcut başkan A. Eşref Fakıbaba’ya sıcak bakması öte yandan vali Celalettin Güvenç’in aday olma ihtimali, diğer aday adaylarını biraz tedirgin ediyor.  Seçim sürecinin bu şekilde heye

Büyükşehir aday adayları Tedirgin

. Büyükşehir belediye başkanlığı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mevcut başkan A. Eşref Fakıbaba’ya sıcak bakması öte yandan vali Celalettin Güvenç’in aday olma ihtimali, diğer aday adaylarını biraz tedirgin ediyor. 

Seçim sürecinin bu şekilde heyecanlı devam ederken, Şanlıurfa milletvekillerinin sessizliğini koruması da ayrı bir konu. Milletvekillerinden herhangi birinin de aday olma ihtimali belirsizliğini koruyor. 

30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik olmak üzere diğer milletvekillerinin de belediye başkanlığı için düşünüldüğü belirtildi. AK Parti’de bu şekilde bir belirsizlik yaşanırken, Büyükşehir Belediye başkan aday adaylarının da tedirginliği devam ediyor.

Bakan Çelik’in bugün Şanlıurfa’ya gelmesi ise ayrı bir merak konusu oldu. Bakan Çelik’in aday adaylarını denetleyip, aday belirleyeceği konusunda çok görüş var ancak, bunun olup olmayacağı, Bakan Çelik’in gelmesinden sonra netlik kazanacak.

Şanlıurfa valisi Güvenç’in da adaylık konusunda sessizliğini koruması ve bir açıklama yapmaması Şanlıurfa siyaseti için kafa karıştırıcı oluyor. Bakan Faruk Çelik’in Urfa ziyareti bu anlamda bir açıklık getirmesi anlamında önemli olduğu düşünülürken, kesin belirlemelerin ise, Bakan Çelik’in Ankara’ya gitmesinden sonra açıklık kazanacak. (Ali ÇETİNKAYA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER