Büyükşehir 15 bin kişiye aşure dağıttı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle dergah platosunda 15 bin vatandaşa aşure ikram etti.

Şanlıurfa’da cuma namazı çıkışı Dergah Camii önüne açılan stantlarda Muharrem ayı nedeniyle 15 bin vatandaşa aşure ikram edildi. Aşure dağıtım programına, Şanlıurfa Valisi Azim Güngör Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ak parti milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Ak parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanları, çok sayıda vatandaş katıldı. Geleneksel hale dönüşen aşure dağıtımında vatandaşlar stantlar önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Aşure dağıtımının öncesi olası bir izdihama karşı çevik kuvvet ekibi standın çevresini tuttu. Standın çevresine barikatlar konuldu. Namaz sonrası aşure dağıtımı yapıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Mübarek muharrem ayındayız. Bu ay bize dostluğumuzun birliğimizin ve kardeşliğimizin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir aydır. Biz de bu duygularla Büyükşehir Belediyesi olarak 15 bin vatandaşımıza aşure dağıttık."dedi.
Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise ," Halilürrahman'da Büyükşehir Belediyemizin organizasyonunda vatandaşlara aşure dağıtıyoruz muharrem ayındayız Muharrem ayı dolaysıyla Kerbale'da kaybettiğimiz değerlerimize Peygamber efendimizi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Aşure bir paylaşımdır bizde paylaşıyoruz "diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER