Bu yol kazalara davetiye çıkarıyor

TOKİ basın binalarına giden yolda aydınlatma ışıklarının olmaması sürücü ve yayalara zor anlar yaşatıyor.

Bu yol kazalara davetiye çıkarıyor
Mustafa Bayar
Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde bulunan TOKİ basın binalarına giden yolda aydınlatma ışıklarının olmaması sürücü ve yayalara zor anlar yaşatıyor. Sorunun çözümünü isteyen vatandaşlar yetkililerden yardım istedi.
Karaköprü ilçesi yeni 35 metre yol üzerinde TOKİ basın konutlarına giden yolda aydınlatma ışıkları bulunmuyor. Güneşin batmasıyla beraber karanlığa bürünen yolda sürücü ve yayalar zor anlar yaşıyor. Karanlık olan yolda araçların hızlı seyir etmesi tehlikeye neden oluyor.
Yolun aydınlatma lambalarının bulunmadığını belirten vatandaşlar, “Güneş batınca yol tamamen karanlığa bürünüyor. Yoldan yaya geçen vatandaşlar zor anlar yaşıyor. Gece geç saatte işten çıkan ve servisi kaçıran vatandaşlar yaya olarak evlerine gelmek zorunda kalıyorlar. Yol karanlık olunca trafik kazaları olması ihtimali de artıyor. Yeni yapılan 35 metrelik yolda araçlar çok suratlı geçiyor. Sürücüler yayaları fark etmiyor.  Yolun aydınlatılmasını ve yola hız kasislerin olmasını istiyoruz. Bazen karşıdan gelen yayaları bile göremez duruma geliyoruz. Yetkililerin harekete geçmesi için ille de insanların ölmesi ya da trafik kazası mı olması gerekiyor"' diye tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER