Bu Mahallede 50 Yılda Bir Muhtar Değişir

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Yusuf paşa muhtarı Hasan Paydaş 50 yıl sonra muhtarlık mührünü devretti. Yapılan mahalli seçimlerde aday olan Mehmet Gültoprak Muhtarlığı kazandı

Bu Mahallede 50 Yılda Bir Muhtar Değişir
Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Yusuf Paşa Muhalle muhtarı Hasan Paydaş, birinci azasına 50 yıl sonra muhtarlık mührünü teslim etti.
Yusuf paşa mahallesinde 1969 yılında aday olduğu muhtarlığı kazanan ve 50 yıldır mührü bırakmayan 85 yaşındaki Hasan Paydaş, sağlık sorunları nedeniyle yeni muhtar seçilen birinci azası Mehmet Gültoprak'a muhtarlık mührünü devretti.
Paydaş, 1969 yılında girdiği ilk seçimde, kendisinden önce 50 yıl muhtarlık yapan Abdullah Uğurlu'yu 3 oy farkla geçerek mührü eline alan Hasan Paydaş, o tarihten sonraki seçimlerin tamamında ise rakiplerine açık ara fark atarak koltuğunu sağlamlaştırdı. Aradan geçen 50 yılda mahallelinin yanı sıra kenttekilerin de bilirkişisi olarak nam salan Paydaş, kimi zaman sevinç, kimi zaman üzüntülere şahitlik ettiği mahallesindeki görevinde 50 yılı tamamlamayı başardı.
Paydaş, "Sağlık sorunlarım nedeniyle 50 yıldır taşıdığım muhtarlık mührümü artık devrettim yeter 50 yıl oldu. 25 yıldır azam olan Mehmet Gültoprak'ı seçimi kazandı muhtarlık mührünü ona devretti. Allah yolunu açık etsin İnşallah oda benim gibi 50 yıl mahalleye hizmet eder dedi.
Yeni Muhtar Mehmet Gültoprak ise , "50 yıl tabii kolay bir süre değil, muhtarımızın tecrübelerinden de faydalanacağız. 25 yıldır Hasan Paydaş ile birlikteyiz, azalık yapıyorum. Nasıl bir çalışma içerisinde olduğunu mahallece biliyoruz. Memleketine ve mahallesine çok bağlı bir insan. Bende muhtarlık mührünü şerefle teslim aldım, bundan sonra mahalle için en iyi bir şekilde hizmet etmeye çalışacağım Bende umurum yeterse 50 yıl muhtarlık yapmak istiyorum "dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 10:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
YEMİŞLİ
YEMİŞLİ - 7 ay Önce

HAYIRLI UĞURLU OLSUN ,YOLUN AÇIK OLSUN İYİ İNSANLARA MAKAMLAR TESLİM EDİLMELİ

SIRADAKİ HABER