Bu da Urfa’nın modern kıraathanesi 

Şanlıurfa’da üniversite gençlerinin açtığı kıraathane görenlerini şaşırtıyor. 

Bu da Urfa’nın modern kıraathanesi 

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi’ndeki Müftülük Caddesi’nde bulunan eski kıraathane gençlerin sihirli dokunuşu ile adeta evrim geçirdi. Yıllardır, Hamit İzol tarafından işletilen kıraathaneye üniversite öğrencisi Umut Korkmaz ve arkadaşları el attı. Üniversiteli gençler kıraathaneye bakım yapıp süsledi. Kıraathanenin duvarlarına farklı resimler çizen gençler, hatta kıraathanenin içinde şemsiyeler asıp modern görüntü oluşturdular. 

GÖRENLERİNİ ŞAŞIRTIYOR

Yıllardır kıraathaneye gelen müşteriler kıraathanenin önündeki aş sözlerini görünce şaşıp kalıyor. Kıraathane girişinde gençlerin yazdığı aşk sevgi yazıları görenlerini gülümsetirken kimisi ise fotoğraf çekip sosyal medya hesaplarına paylaşıyor. 

BU KIRAATHANEDE CANLI MÜZİKTE VAR

Öte yandan kıraathanenin içinde geceleri canlı müziğin olması da ayrı bir güzellik katıyor. Yıllardır kimsenin bile uğramadığı kıraathane şimdi ise üniversite öğrencilerinin tek uğrak noktası haline geldi. 
Yıllardır kıraathaneyi işleten Hamit İzol gençlerin tavsiyesi ile kıraathaneyi restore ettiğini vurgulayarak, “ ben karışmadım gençler geldi yaptı, burası yıllardır vardı, çayhaneydi, eski müşterilerimiz geliyorlar artık çok gelmiyorlar, artık müşterimiz gençler eskiden yaşlılar müşterimiz olurdu, şuan gençler oluyor” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER