Bu alışkanlıklardan vazgeçmiyoruz

Şanlıurfalı vatandaşlar çöplerin çöp kutularına atılmamalarına karşı tepki gösterdi.

Bu alışkanlıklardan vazgeçmiyoruz

Yaz aylarının başlamasıyla beraber çöplerin çöp kutularının kenarlarına bırakılmasına Urfalı esnaflar ve vatandaşlar tepki gösterdi. Sıcakta kötü kokuya sebep veren çöpler hem çevre kirliliğine neden oluyor hem de mahallede kötü koku yapıyor.

Şanlıurfa'nın Haliliye ve Eyyübiye semtlerinde bulunan bazı mahallelerde çöp konteyneri eksikliğinden dolayı çöpler duvar kenarlarına bırakıldığı belirtiliyor. Çöplerin sıcak havada kötü koku yapması çevrede yaşayan vatandaşları rahatsız ediyor. Bu kötü koku ve kötü kokuların oluşturduğu sineklerden rahatsızlık duyan vatandaşlar bu tür sorunların halledilmesi gerektiğini ve vatandaşların da bu konuda bilinçli olması gerektiğini ifade etti.

Çöpçüler ise bu durum karşısında tepkilerini dile getirdi. Çöpçüler vatandaşların çöplerini iftardan sonra çöp kutuları yerine kenara, duvar köşelerine bıraktıklarını. Akşam kedi, köpeklerin  gelip poşetleri parçalayarak yiyecekleri etrafa saçtıklarını ve her sabah yerlerin yemek ve çöp artıklarıyla bulduklarını ve temizlediklerini ifade etti.

BİR TARAFTAN TEMİZLENİYOR, BİR TARAFTAN KİRLENİYOR

Öte yandan çekilen bir diğer fotoğrafta ise mini çöp kamyonetinin aşırı derecede dolması nedeniyle çöplerin tekrardan sokağa döküldüğü görülüyor. Yaşanan bu duruma tepki gösteren vatandaşlar bu tarz işlerin düzgün yapılması gerektiğini öngörüyor.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER