Borcu olan çiftçiye hibe verilmiyor

Şanlıurfa'daki çiftçilere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından destek verildi.

Borcu olan çiftçiye hibe verilmiyor

 Şanlıurfa'da bulunan çiftçilere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hibe verildi. Bu haber üzerine Ziraat Bankası'na akın eden çiftçilerden bazıları borcu bulunduğu dolaysıyla destekten yararlanamadı. Bu durum karşısında sitem eden çiftçiler açıklamalarda bulundu;

'' Borcumuz var diye bize destek vermiyorlar. Biz çiftçiler perişan durumdayız. Devlet çiftçiye gereken yardımı sağlamıyor. Biz çiftçiler zorluklar içinde çalışıyoruz.''dedi.

DEDAŞ'ta elektrik borcu ve diğer borçları bulunan çiftçiler hibeden yararlanamadıkları için borçlarını yatırmak üzere DEDAŞ'a gitti. DEDAŞ'a giden çiftçilerden bazıları ellerindeki belgelere bankaya geldi. Açıklamalarda bulunan çiftçilerden A.D;

'' Banka yetkilileri DEDAŞ'a bulunan borçlarımızdan dolayı destek veremediklerini söylüyorlar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bu durumla hep karşılaşıyoruz''dedi.

Kendilerine gösterilen bu duruma karşı tepkilerini dile getiren çiftçiler bankadan ayrıldı. Hibeden yararlanamayan çiftçiler kalan borçlarını ödeyerek hibeden yararlanmak istediklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER