Bölge gazetecileri Urfa’da ağırlandı

Şanlıurfa’da yapılan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününün yankıları halen devam ediyor. Şanlıurfa ve ilçelerin yanı sıra Mardin, Siirt, Batman ve Adıyaman’dan gelen gazeteciler gecede ağırlandı.

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneğinin yaptığı dev organizasyonun onur konukları Batman Çalışan Gazeteciler Derneği Ercan Atay, Siirt Gazeteciler Derneği Atilla Durak, Mardin Gazeteciler Derneği Mehmet Çelik, GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz oldu.

Şanlıurfa’da ağırlanan dernek başkanları bu sabah ŞUÇGAD Dernek Başkanı Tahir Gülebak’ı ziyaret etti. Urfa’daki birlik beraberliği hiçbir yerde görmediğini belirten Batman Çalışan Gazeteciler Derneği Ercan Atay; “Tahir Başkanımızın daveti üzerine Şanlıurfa’ya geldik. Çalışan Gazeteciler günü gecesiyle ilgili. Güzel bir geceydi farklı arkadaşları insanları gördük. Güzel bir sunum vardı Zekeriya Hocamız da güzel türküleriyle gazeteci arkadaşlarımızı coşturdu. Şuanda da gazeteyi ziyarete geldik fikir alışverişinde bulunduk. Büyük davetlerin haricinde il bazında yapılmış en büyük organizasyondu. Bu tarz kutlamalar kısır çerçevede yapılırdı ama dün akşam yapılan kutlama bölgeye hitap eden bir kutlamaydı. Her kesimden insanların orada olması bence taktire şayandı. Ben Urfa’daki birlik beraberliği hiçbir yerde göremedim oda Tahir Başkanın sayesinde” dedi.

Şanlıurfa’ya davetlerini kırmayıp geldikleri için Ercan Altay’a teşekkür eden ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak ise; “Öncelikle Çalışan Gazeteciler gününü kutlar sahada çalışan gazetecilere kolaylıklar dilerim. Ercan Beyle basın sektörüne girdiğimden bu güne bir dostluğumuz oldu artık bu dostluk aile gibi oldu. Sağ olsun Ercan Bey bizi kırmadı bu kış gününde doğunun zor gününde davetimize geldi. Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler gecesinde bizi onurlandırdılar. Ben Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği olarak Ercan Bey’e ve bölgeden gelen Siirt, Mardin, Adıyaman dernek başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Ercan Bey bölgede sevip saydığımız bir kardeşimiz. Bu birlikteliğimizi bölgede güçlendirip doğunun basınına katkı sunmak için çaba harcayacağız” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER