“Bize yardım edin LÜTFEN”

Murat ÇİFTÇİ Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp Şanlıurfa’ya gelen Kobanili aile yaşam mücadelesi veriyor. Eyyübiye İlçesinin sınırları içerisinde yer alan Buhara Mahallesi Akabe tepesinde bulunan zeytinlik alan içerisinde bir oda ve çadırda kalan Kobanili

“Bize yardım edin LÜTFEN”Murat ÇİFTÇİ

Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp Şanlıurfa’ya gelen Kobanili aile yaşam mücadelesi veriyor. Eyyübiye İlçesinin sınırları içerisinde yer alan Buhara Mahallesi Akabe tepesinde bulunan zeytinlik alan içerisinde bir oda ve çadırda kalan Kobanili aile yetkililere seslenerek acilen kendilerine gıda yardımında bulunmalarını istediler.

Evlerinde yiyecek adına bir şey kalmadığını belirten Kobanili Mehmet Abdullah Kasm gazetemize açıklamalarda bulundu.

Mehmet Abdullah Kasm, “Bir oda ve bir çadırımız var.Toplam iki aileyiz ve 12 kişi kalıyoruz burada, yiyeceğimiz bitti kimse gidip gelmiyor bizim buraya kimse bize sahip çıkmıyor.Yiyecek malzemelerimiz bitti evde 12 kişiyiz bir odada 7-8 kişi kalıyoruz diğer aile fertlerimizde dışarıda kurduğumuz çadırın içerisinde kalıyorlar.Kış olduğu için dışarıda hava soğuk yatamıyoruz.Çadırımız su kaçırıyor.Böyle giderse hastalanacağız.Burası şehrin dışında kaldığını için kimse bizimle ilgilenmiyor.Kimse bizi görmüyor burada yatacak yerimiz yok” dedi.

Tek bir odalarının olduğunu belirten Mehmet Abdullah Kasm, “Battaniyemiz, halımız yok.Babamın koluna soğuktan ağrı girdi.Türk hükümetinde yardım istiyoruz.Şehrin merkezindeki insanları en azından sıkıntılarını görebiliyorlar bizler şehrin dışında olduğumuz için kimsenin bizim varlığımızdan haberi yok.Bizlere kapılarını açtıkları için de Türk hükümetine ve Türk milletine teşekkür ediyorum Allah hepsinden razı olsun” dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER