Bez Parçalarıyla Örtüp Soğuktan Korunmaya Çalışıyorlar

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde küçük dükkanlarda sadece yere serili eski halılar üzerinde yaşayan Suriyeli aileler kış ayında zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor.

Bez Parçalarıyla Örtüp Soğuktan Korunmaya Çalışıyorlar

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine gelen aileler Süleyman Şah çadırkent karşısında, iş yeri olarak yapılan fakat şuanda kullanılmayan dükkanlarda yaşam mücadelesi veriyor.

İlçede kiralık ev tutmak için yeteri kadar maddi imkanları olmadığını belirten Suriyeliler, Çadır kenttin karşısında bulunan ve ucuz buldukları tek göz dükkanlara zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Dükkanların önlerini bez parçalarıyla örtüp soğuktan korunmaya çalıştıklarını belirtiler.

Ailesiyle birlikte bir göz dükkan kalan Ahmet El Mustafa ise yetkililerden yardım beklediklerini dile getirdi. Aileyi şimdi inşaatta çalışan iki çocukları geçindiriyor. Banyo ve mutfağın olmadığı dükkânda büyük zorluk çektiklerini dile getiren baba Ahmet El Mustaf, "Bir kıyafetimizi bile yıkayamıyoruz. Duş alamıyoruz. Oğlum işyerinde kalan ekmekleri getiriyor. Bir de komşular bize yemek veriyor. Çadır kentte alınmak için müracaat etik alınmayı bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER