Beyazgül bayrağı devir aldı

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi 666 Delegenin oy kullandığı seçimde Kongreye AK Parti Genel Merkezi'nin belirlediği Zeynel Abidin Beyazgül'ün hazırlamış olduğu tek liste halinde gidildi. GAP Arena Kapalı Spor Salonunda yapılan Ak Part

Beyazgül bayrağı devir aldı

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi 666 Delegenin oy kullandığı seçimde Kongreye AK Parti Genel Merkezi'nin belirlediği Zeynel Abidin Beyazgül'ün hazırlamış olduğu tek liste halinde gidildi.

GAP Arena Kapalı Spor Salonunda yapılan Ak Parti İl Kongresine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ak parti milletvekilleri, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, İlçe Belediye Başkanları, Eski Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Fethi Şimşek, CHP İl Başkanı Ömer Karakeçili, Ak parti  il teşkilatı, delegelere ve vatandaşlar katıldı.

Divan başkanlığına AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın seçildi. Aydın, yaptığı konuşmada,  Bu partiyi zafere taşıyan tüm dava arkadaşlarıma, tüm Urfalılara teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı 5. Olağan Saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın ile başladı.

İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, yaptığı konuşmada, ".Bütün seçimlerde ve çalışmalarda Türkiye genelinde Şanlıurfa'nın adını en iyi şekilde temsil ettik, ses getirdik. Görevimizi başarıyla tamamladık "dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ise "AK Parti'nin davasına emek veren tüm teşkilat mensuplarına teşekkür minnetlerimi, şükranlarımı sunuyorum. 4 Yıldır Şanlıurfa'da hizmet veren Sayın Yusuf Eğilmez'e teşekkür ediyorum, görevi devralacak Zeynel Abidin Beyazgül ve yönetimine başarılar diliyorum" dedi.

İl  Kongresi’nde konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ," Kongreler heyecan dönemedir. Ve bunların neticesinde her kongreyi biz yeni başarının basamağı haline getirdik. 5. Kongreyi gerçekleştiriyoruz, bu yenilenmeler sayesinde Türkiye’de başarı üzerine başarı kattık, 9 seçime girdik 9’unda da başarılı olduk. İnşallah yeni bir kongre yapıyoruz. Bu kongrenin neticesinde de Haziran 2015’te olacak yapılacak olan seçimlerde 10 da 10’u gerçekleştireceğiz. İnşallah Haziran 7’de yapılacak olan seçimde Urfa yine gür sesini yükseltecek. Ve diyecek ki; Burada Güneydoğu’nun incisi olarak varız Türkiye’nin birliğine bütünlüğüne tuğla koymaya devam edeceğiz. AK Parti’nin kuruluşundan beri görev almış il başkanlarımıza, il yöneticilerimize ilçe başkanlarımıza, yöneticilerimize, kadın gençlik kolları başkanlarımıza ve tüm yöneticilere çok teşekkür ediyorum. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Ve yeni görev alacak olan arkadaşlarımıza da sonsuz başarılar temenni ediyorum.  10 milletvekili arkadaşımızı, bizleri parlamentoya gönderdiniz bizde 3,5 yılda Şanlıurfa’ya 11 Katrilyon liralık yatırım getirdik. Yalnız 2011’de mi destek verdiniz tabi ki 2014’te destek verdiniz.2014’te verdiniz destekle burada çok sayıda ciddi belediye başkanlığını kazandık"dedi.

Tek liste ile gidilen  AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı 5. Olağan  kongrede Zeynel Abidin Beyazgül başkanlığa seçildi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER