Beştepe yakınlarında Sikorsky helikopter düşürüldü

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin yakınlarına uçaklar tarafından iki bomba atıldı. İlk belirlemelere göre, 5 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı bulunuyor. Gölbaşı Savcılığı Ankara'daki saldırılarda 42 kişinin öldüğünü açıkladı.

Beştepe yakınlarında Sikorsky helikopter düşürüldü
Darbeciler tarafından kullanılan Sikorsky helikopter ise vurularak düşürüldü.

Jandarma Okullar Komutanı Tuğgeneral Sadık Köroğlu, Beytepe'de gözaltına alındı.
Darbe girişiminde bulunan terör örgütü FETÖ mensupları tarafından  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin yakınlarına 2 bomba atıldı. Bombalar, Millet  Camisi'nin önüne park etmiş araçlardan birinin üzerine düştü, Saldırı sonucu ilk  bilgilere göre 5 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda yaralı bulunuyor.
Uçakların saldırısından sonra bir Sikorsky helikopter vurularak düşürüldü. Jandarma Okullar Komutanı Tuğgeneral Sadık Köroğlu, Beytepe'de gözaltına alındı.

Gölbaşı Savcılığı Ankara'daki saldırılarda 42 kişinin öldüğünü, 60'a yakın kişinin yaralandığını açıklamıştı.

Bu saldırıyla birlikte ölü sayısı arttı

İTFAİYE MÜDAHALE EDİYOR

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki Jandarma Genel  Komutanlığının bulunduğu kavşağa askeri uçaktan bomba atıldı, olay yerinde  dumanlar yükseldi.

Sabah saat 06.15 sularında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin üzerinden  geçen bir askeri uçaktan Jandarma Genel Komutanlığının bulunduğu kavşağa bomba  atıldı. Dumanların yükselmesiyle beraber, bir itfaiye aracıyla olaya müdahale  edildi.

Bu sırada Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde geceden itibaren bekleyen  vatandaşlar, FETÖ aleyhinde sloganlar attı. Vatandaşların bekleyişi sürüyor.

Bu arada, bir tank, yolda bariyer oluşturan sivil araçlara çarparak  bölgeden uzaklaştı.
Milliyet
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER