BES üyeleri ikramiyenin kaldırılmasına tepki gösterdi

-Ali Çetinkaya- Şanlıurfa’da Büro Emekçileri Sendikası üyeleri(BES) SGK binası bahçesinde bir araya gelerek, yaptığı basın açıklamasıyla bazı haklarının ellerinden alındığını öne sürdü. İşçilere yılda iki kez ödenen ikramiye hakkının ellerinden alındığı

BES üyeleri ikramiyenin kaldırılmasına tepki gösterdi

-Ali Çetinkaya-

Şanlıurfa’da Büro Emekçileri Sendikası üyeleri(BES) SGK binası bahçesinde bir araya gelerek, yaptığı basın açıklamasıyla bazı haklarının ellerinden alındığını öne sürdü. İşçilere yılda iki kez ödenen ikramiye hakkının ellerinden alındığı öne süren sendika üyeleri, bu haklarını almak için direnmeye devam edeceklerini belirtti.


SGK İl Binası bahçesinde basın açıklaması yapan Büro Emekçileri Sendikası üyeleri, basın açıklaması yaparak, kararname ile SGK çalışanlarının yılda bir aldığı ikramiyenin ellerinden alınmasına tepki gösterdi. Basın açıklamasını okumak için bir araya gelen 20 kadar sendika üyesi, yaptığı açıklamayla haklarının ellerinden alındığını öne sürdü. Grup adına basın açıklamasını Büro Emekçileri Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Feridun Karaman okudu.

Açıklamada bulunan Karaman, bu durumun bir hak ihlali olduğunu ve haklarını alana kadar direneceklerini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER