BELSAN’ı Cumhurbaşkanlığına şikayet etti

Şanlıurfa’da ikamet eden 80 yaşındaki Mehmet Akça, BELSAN’da yaşanan bazı sorunlara dayanamayarak belediye önünde basın açıklamasında bulunup Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’dan yardım istedi.

65 yaş üstü ücretsiz otobüs kartını aldığı BELSAN’ dan şikayetçi olan 80 Yaşındaki Mehmet Akça, yetkililere çağrıda bulunarak 90 binişlik kartların düzeltilmesini ve uzatılmasını istedi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önüne gelerek şikayetini dile getiren Mehmet Akça; “  65 yaş kart vermişler 90 sefer binmem lazımmış. 20 günde kartımı kapattılar binemiyorum şuan, benim 65 yaş her zaman binmem lazım bakanlar kurulu kararı var. Urfa’nın belediyesi buna bir kural koymuş, 90 seferden başka binmeyeceksin. Karaköprü’de oturuyorum hastaneye gidiyorum, hastayım günde dört sefer beş sefer hastaneye gidiyor geliyorum. 90 sefer sonra ne olacak? Ambulans mı çağırayım yoksa özel arabamı tutayım hastaneye gideyim. Yetkililerle hiç kimseyle görüşmedim, yalnız toplama merkezine gittim sordum sen 90 seferi binmişin bir daha binemezsin. Bir ay bekleyeceksin ondan sonra bineceksin dediler. Onun için bende şikâyette bulunuyorum, Sayın Valime de şikayette de bulunuyorum, Cumhurbaşkanında, Başbakanda, İçişler bakanında, şikayete bulunmuşum. Üç sefer dört sefer gidiyorum çarşıya, taziyeye gidiyorum. Karaköprü’de oturuyorum ben, Bir otobüsle gitmiyorum, şoförlerle münakaşaya giriyorum. Kartın bitmiş yenile her zaman şoförlerle muhatap olmuyorum. Ben rahatsızım bende kalpte var, tansiyon var bu benim hakkımdır ücretsiz binmek. İstanbul’da kimlik gösteriyorum geçiyorum Urfa’da kimlik geçmiyor kart alacaksın kartı’ da 15 gün 20 gün kullandığın zaman bir daha binemeyeceksin aybaşı gelince bineceksin” diyerek sitemde bulunup Vali Tuna’dan yardım istedi.    
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 17:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
akil gençler
akil gençler - 3 yıl Önce

bu belsan bakanlar kurulundan daha büyük bir merci heralde ki bakanlar kurulu kararının aksi yönde karar cıkarıp uyguluyor

Urfali
Urfali - 3 yıl Önce

Belsan ve diğer belediye elemanları kendi kafalarına göre kural koyuyorlar olmaz böyle bir şey belediye başkanı ve onun loplopculari bir an önce gitmeleri için tüm Urfa halkı fakibabayi göreve davet ediyoruz çiftçilerin belediyeyi işgalinden kurtarmaliyiz..

FETHİ AGAC
FETHİ AGAC - 3 yıl Önce

BUULASIM DAIRE BASKANLARI ACABA NE YAPIYOR MEMLEKETI HARAM ETTILER

Remzi
Remzi - 1 yıl Önce

Belsan şōferleri yazın sıcakliginda kilimalar açmiyorlar şōferler kadro almamış terör estiriyorlar resmen belediye seçimi gelir oy zamanı acele etmeyin

SIRADAKİ HABER