Belediyeler hayvan sevgisinde sınıfta kaldı

Tanıtımlarında her türlü canlının yaşamasına önem verdiğini anlatan belediyeler uygulamada ise bambaşka bir yapıya bürünüyor.

Belediyeler hayvan sevgisinde sınıfta kaldı
Gülizar GÜLEBAK 

Sokakta kalan küçük kediyi besleyen bir aile kediye bakamadıklarından dolayı bir barınağa vermek isteyince olanlar oldu.

Büyükşehir Belediyesini arayan aile “Oturduğunuz ilçeyi arayın” cevabını alınca Karaköprü Belediyesini aradı. Karaköprü Belediyesinden “Bu hizmet sadece büyükşehirde var” cevabının ardından Haliliye belediyesinden de ikinci kez büyükşehir belediyesini arayın yanıtını alan aile çaresiz kaldı.

Kediyi sokağa atarak ölmesini mi beklemek gerektiğini vurgulayan aile belediyelerin hayvan sevgisinde sınıfta kaldıklarını belirtti.

Kentte Büyükşehir Belediyesine ait olan hayvan barınağında sadece köpekler için imkan olması diğer hayvan severlerin tepkisine neden oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 15:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayıp etmişler
Ayıp etmişler - 3 yıl Önce

Belediyeler kendini aşmalı artık canlıların hepsine saygı duymalı

Deniz Akdeniz
Deniz Akdeniz - 3 yıl Önce

Her türlü canlının yaşamadına müsade edilmeli, belediye asli görevinin yanında sosyal sorumluklarını da yerine getirmeli büyüyen şehir hayatında her türlü canlının yaşamasına müsade etmili özen göstermeli

Urfali
Urfali - 3 yıl Önce

Bi kac sefer belediyeyi aradim hayvan barinagi nerede kim ilgileniyor diye cevap. Hic kimse barınak yerini ve telefonu bilmiyor isterseniz siz de deneyin barinak nerde

Konyadan selamlar
Konyadan selamlar - 3 yıl Önce

Buyursunler gelip biraz bizim belediyelerden ders alsınlar işte bu gibi sorunlardan dolayı hep güneydogu bölgeleri geride kalıyor neden çalışmalar yapılmıyor anlamıyorum

SIRADAKİ HABER