“Belediye aylık 500 bin TL zarar ediyor”

Murat ÇİFTÇİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştirilen eski hal pazarının yerine yeni dükkânların yapılması konusunda hiçbir adım atılmadığını ve belediyenin burada aylık olarak 500 bin TL ye yakın bir zararının olduğunu iddia e

“Belediye aylık 500 bin TL zarar ediyor”

Murat ÇİFTÇİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştirilen eski hal pazarının yerine yeni dükkânların yapılması konusunda hiçbir adım atılmadığını ve belediyenin burada aylık olarak 500 bin TL ye yakın bir zararının olduğunu iddia eden vatandaşlar Şanlıurfa Büyükşehir belediyesine sitemde bulundular.

Hal Pazarı Esnafı Vehbi İftirak kentsel dönüşüm adına hiç bir çalışma olmadığını belirterek gazetemize şu açıklamalarda bulundu;

“Şanlıurfa Belediyesi ve TOKİ ile aramızda yaptığımız işbirliği ile 06.11.2012 tarihinde protokol imzalamıştık. Eski hal pazarındaki dükkânlar yıkılıp yerine yenileri yapılarak bizlere teslim edilecekti. 15.12.2013 tarihinde bizlere tebliğ edildi dükkânlarınızı boşaltın diye, o tarihte yaptığımız protokole göre 18 ay içerisinde bu dükkânlar yıkılıp yerine yenileri yapılıp bizlere verilecekti.”

Burada bulunan 500 tane işyerinin yıkıldığını ifade eden İftirak, “Şanlıurfa Belediyesi tarafından burası yıkıldı ama halen yeni dükkanların yapımı için herhangi bir çalışma yapılmadı. Şanlıurfa Belediyesi burada bulunan 500 tane iş yeri sahiplerine aylık olarak 500 ile 1250 TL arasında kira ücreti ödüyor. Kiralardan dolayı Şanlıurfa Belediyesi burada aylık 500 bin TL zarar ediyor. Buradaki projenin bir ay uzaması Şanlıurfa Belediyesine 500 bin TL zarar olarak geri dönüyor.Şanlıurfa Belediyesi tarafından bizlere verilen 750 TL kira bedeli yerine şuanda tutmuş olduğumuz dükkanlara bizler 1000 TL ödüyoruz.Her ay bizimde 250 TL bir açığımız oluyor” dedi.

“Belediye buraya makyaj yaptı”

“İş yerlerimiz yapılmadı yıkılıp yerine molozlar döküldü. Şanlıurfa Belediyesi yeni getirmiş olduğu otobüsler için burayı düzeltti ve makyaj çekti. Fakat burası otopark şeklinde kullanılıyor. Her ay Şanlıurfa Belediyesi zarar edeceğine buradaki projeyi biran önce yapsa en azından esnaf olarak Şanlıurfa olarak hepimiz faydalansak kötü mü olur. Buranın belediyeye zarara olduğu gibi millete de zararı oluyor. Yazık günah milletin parası boşa heba ediliyor. Şanlıurfa Belediyesinin bir an önce buraya hizmet getirmesini istiyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER