BEL-SAN’dan vatandaşlara işkence

BEL-SAN’dan vatandaşlara işkence

BEL-SAN’dan vatandaşlara işkence

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan BEL-SAN A.Ş, vatandaşları canından bezdirdi. Şanlıurfa’da toplu taşımada kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesine ait BEL-SAN sefer aralıklarını uzattı. 20 dakikada bir otobüsün geldiği Batıkent (Akabe Toki) mahallesinde vatandaşlar otobüs seferlerinin yeniden düzenlenmesi için Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye çağrıda bulunarak 20 dakika beklenilen otobüsle şehir merkezine 45 dakikada geldiklerini belirttiler. Özellikle 33 A ve 33 B diye otobüslerin ikiye ayrılmasının ardından gece saat 23’e kadar Evren Sanayi Sitesinde kimsenin olmamasına rağmen neden otobüsler sanayiye gidiyor. Yoğunluğun olduğu Akabe TOKİ Sitelerine sadece 4 otobüsle sefer düzenlenirken otobüslerin 20 dakikada bir gelmesi durakta bekleyen vatandaşlara adeta BEL-SAN tarafından çile çektiriliyor.

33B Evren Sanayi Sitesine düzenlenen seferlerin çoğunda otobüslerin boş gidip boş geldiğini belirten vatandaşlar, “Otobüs seferlerini ikiye bölündü. Evren sanayi ile Batıkent Mahallesi bir birinden ayrıldı ve otomatik olarak otobüs sefer sayısı da düştü. Her gün 3 dakikada gelen otobüs şimdi ise 20 dakikada bir geliyor. Başkanımız ulaşımda kolaylık sağlanacağını söylemişti ama şimdi tam tersini yaşıyoruz. 20 dakika durakta bekledikten sonra şehir merkezine yani toplama merkezine gitmemiz 45 dakikayı buluyor. Bu ramazanda vatandaşlara yapılan bir eziyettir. Belediye başkanımızdan ricamız BEL-SAN’ı bir kontrol etsinler ve bu şirket üzerinden çok haksızlık yapılıyor. Durakta bekleyen vatandaşlarımızın sesine kulak verin insanlara eziyet çektirmek kul hakkına giriyor ve bu kul hakkından hiç biriniz kaçamayacaksınız. Biz mahalle sakinleri olarak bu otobüs seferlerinin yeniden düzenlenip ikiye bölünen otobüs seferlerinin tekrardan eski haline getirilmesini istiyoruz” diye konuştular.

Gece geç saatlerde sanayiye otobüs seferi

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan şirketin gece geç saatlere kadar boş olmasına rağmen Evren Sanayi Sitesine otobüs seferi düzenlemesi ise akıllarda soru işareti bırakıyor. Evren sanayi girişine kadar giden ve daha sonra sana içerisine kadar devam eden otobüs seferlerinde mesai saatlerinin dışında otobüsleri kimsenin kullanmadığı ileri sürülerek otobüslerin boş gidip boş geldiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER