BDP aday Adayları Açıklamalarda Bulundu

BDP’den Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkan aday adayı olan Şehmus Çakırcı ve BDP Haliliye ilçesi belediye başkan aday adayı Bekir Benek, Urfanatik Gazetesini ziyaret ederek, gündeme ve siyasete dair açıklamalarda bulundu. Urfanatik gazetesini ziyaret ed

BDP aday Adayları Açıklamalarda Bulundu

BDP’den Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkan aday adayı olan Şehmus Çakırcı ve BDP Haliliye ilçesi belediye başkan aday adayı Bekir Benek, Urfanatik Gazetesini ziyaret ederek, gündeme ve siyasete dair açıklamalarda bulunduUrfanatik gazetesini ziyaret eden iki aday adayı, mevcut sistemden memnun olmadıklarını ve Şanlıurfa genelinin yeni bir yapılanmaya gidilmesi gerektiğini söyledi.

Burada açıklama yapan Büyükşehir belediye başkan aday adayı Şehmus Çakırcı, Şanlıurfa’nın kadim bir kent olduğunu ve mevcut sistemde kadrolaşmanın olduğunu öne sürerek, “Şanlıurfa gerçekten tarihi ve kadim bir kent, ben daha önce Viranşehir belediyesinde birçok başarıya imza attım ve aynı başarıları Şanlıurfa merkezde de yürütmek istiyorum.

Şanlıurfa’nın ciddi anlamda hizmete ihtiyacı var, en başında yeşil alan sorunu, imar sorunu olmak üzere birçok sorunu var.

Biz, yönetime geldiğimiz andan itibaren herkes eşit olacak ve hiç kimseye ayrımcılık tanınmayacak, kimse ötekileştirilmeyecek de. Biz Viranşehir belediyesinde çalışmalarımızı sürdürürken, birçok çalışmalar yaptık, bu çalışmalardan bazıları otogar ve buğday pazarıdır.

Bütün bu çalışmalara rağmen Şanlıurfa bölgesinde borcu olmayan tek belediyeyiz, borcumuz olmadığı gibi, içeride 60 trilyon paramız bulunuyor. Bu seçimin çok farklı olacağını düşünüyorum ve Şanlıurfalıların artık doğru kararı vereceğinden eminim” ifadelerini kullandı.

Haliliye belediye başkan aday adayı Bekir Benek ise yaptığı açıklamada, Haliliye’de çarpık bir kentleşmenin olduğunu belirterek, “biz yönetime geldiğimiz andan itibaren, bu çarpık kentleşmeyi ortadan kaldırmak için çalışacağız, ayrıca Haliliye’deki trafik problemi  için de çözüm üreteceğiz. Biz halkımıza bu çalışmaların sözünü veriyoruz ve başarılı olacağımıza da inanıyorum.

Bizim ilkemizde insanları ötekileştirmek yok, kim neyse herkes odur anlayışıyla hizmet ediyoruz. Şanlıurfalıların artık rahat bir nefes almaya ihtiyacı var ve Şanlıurfalıların bu seçimde doğru karar vereceğinden eminim” şeklinde konuştu. (Mehmet Gülebak)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER