Bazı akvaryumcular yüzünden balıklar ölüyor

Şanlıurfa’da bir işyerinde çekilen bu görüntülerde, bazı akvaryumcularda satılan açık yemler sebebiyle akvaryumlarda balıkların yaşamını yitirdiği ve suyun rengini değiştirerek akvaryumu kirlettiği belirtildi.

Bazı akvaryumcular yüzünden balıklar ölüyor

Şanlıurfa’da bazı akvaryum ve petshop’larda satılan kalitesiz ve açık yemler sebebiyle bir çok akvaryum kullanıcısı perişan durumda. İddiaya göre yemlerin boyandığı ve bu boyanın suya karışarak rengini bozmakla beraber balıkları öldürdüğü öne sürüldü. Para için bu tür yemler satan kişilere tepki gösteren kişiler yaptığı açıklamalarda;

‘’ Açıkta ve diğer yemlere oranla daha ucuza satıyorlar. Kaliteli diyorlar fakat yemi verdiğiniz günden itibaren suyun rengi değişiyor ve balıklar ölmeye başlıyor. Normalde bir akvaryum haftada bir temizlenirken biz 2 günde bir temizliyoruz. Bu yemleri satanlar hakkında çalışmalar başlatılmalı.’’ İfadelerine yer verdi.
Boyayla boyanarak satılan yemlerin fiyatı diğer yemlere göre oranla daha ucuz olduğu için vatandaşlar açık yemleri tercih ediyor. Bunu menfaat olarak değerlendiren bazı akvaryumcular bayat, kaçak ve boyanmış yemler satarak hayvanların ölmesine ve akvaryumun kirlenmesine yol açıyor. Bu durum karşısında hayvan severler tepki gösteriyor. Bu tür yem satanların hakkında çalışmalar başlatılmasını istiyor. 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2016, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER