Başkan Demirkol, Gönüllere Dokundu

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, hayata geçirdiği projeler ve yaptığı hizmetlerle Haliliye halkının gönüllerine dokundu. Toplamda 170 mahallede, merkez ve kırsal ayrımı yapmadan vatandaşlara hizmeti en adil ve şeffaf şekilde götüren Başkan Demirkol, tamamlanan, devam eden ve vizyon projeleriyle de, ilçeye kalıcı eserler kazandırıyor.

Başkan Demirkol, Gönüllere Dokundu

KAPALI YÜZME HAVUZU AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

Devteşti Mahallesinde yapımı tamamlanarak, açılış için gün sayılan Kapalı Yüzme Havuzu da, gençlerin en büyük taleplerinden birine yanıt olacak. Yaz ve kış aylarında hizmet verilecek olan yüzme havuzda, fitness aletleri, buhar odası ve kafeler de yer alacak.

ÇOCUK ve KADIN YAŞAM MERKEZİ İLE YAŞLI BAKIM EVİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Devteşti Mahallesinde 17 bin metrekare alan üzerinde inşaat çalışmaları devam eden Çocuk ve Kadın Yaşam Merkezi ile Yaşlı Bakımevi de, kentin en büyük ihtiyaçlarının çözümü olacak. 27 bin metrekare kapalı alana sahip merkezin içerisinde ofisler, yüzme havuzları, fitness salonu, basketbol ve voleybol spor salonu, kreş, atölyeler, çok amaçlı salon, el ürünleri mağazası, sergi salonu, konferans salonu, okuma salonu, derslikler ve kapalı otopark yer alacak. 48 yataklı Yaşlı Bakımevi de, yaşlıların sosyal aktiviteler yapacağı büyük bir merkez olacak.

KIRSAL MAHALLELER KALICI ESERLERE KAVUŞUYOR

Kırsal mahallelerde, mahalle sakinlerinin acılı ve mutlu günleri ile eğitim amaçlı kullandıkları çok amaçlı kültür evleri, Haliliye’nin kırsal mahallelerine yayılıyor. Bugüne toplam 103 kırsal mahallenin çok amaçlı kültür evi ihtiyacı, Başkan Fevzi Demirkol’un çalışmalarıyla karşılandı.

MUHTAR EVLERİNİN SAYISI ARTIYOR

Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla Haliliye İlçesindeki merkez mahallelerde, muhtarevi bulunmayan mahallelere yönelik çalışmalarını devam ettiren Fen İşleri Müdürlüğü, muhtarevlerinin sayısını gün geçtikçe arttırıyor. Vatandaşların muhtarlık hizmetlerinden daha rahat ve daha ulaşılabilir bir şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar 13 mahallede muhtarevi hizmete sunuldu.

5. GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİ

Temel belediyecilik çalışmalarının yanında, sosyal belediyecilik hizmetleriyle de Haliliye halkının gönüllerine dokunan Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla başlatılan sünnet şöleninin bu yıl 5’incisi düzenlendi. Bugüne kadar 1500 kişinin faydalandığı sünnet uygulaması, ihtiyaç sahibi ailelerin de yüzünü güldürüyor.

245 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTELİ OLDU

Önemsediği gençlere, sosyal ve kültürel alanlar ile eğitimleri için çalışmalar yapan Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilere yönelik 2016 yılının başında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Haliliye Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezi kuruldu. Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) yönelik eğitimler verilen ve bugüne kadar 2061 kişinin faydalandığı kurslarda; eşit ağırlık, sayısal ve sözel bölüm dersleriyle ilgili 16 öğretmen görev yapıyor.

Üniversite sınavlarına hazırlanan 245 öğrenci bu sayede üniversiteli oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfali
Urfali - 6 ay Önce

Bu belediye başkanları millet vekilleri vakitleri geldimi halkı vatandaşı hatırlıyor buna ne denir sizce

SIRADAKİ HABER