Başbakana Fakıbaba’nın adaylığı soruldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atv-A Haber ortak canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor. Mehmet Barlas’ın İstanbul  Kadir Topbaş, İzmir Binali Yıldırım ve Şanlıurfa’nın Fakıbaba Büyükşehir adayları kesinleştiği sorusuna Başbakan gülerek 22

Başbakana Fakıbaba’nın adaylığı soruldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atv-A Haber ortak canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor.

Mehmet Barlas’ın İstanbul  Kadir Topbaş, İzmir Binali Yıldırım ve Şanlıurfa’nın Fakıbaba Büyükşehir adayları kesinleştiği sorusuna Başbakan gülerek 22 ilin büyük şehir adaylarını belirlediklerini bunları  haftaya açıklayacaklarını belirti.

Erdoğan özellikle dershaneler konusunda son sözünü söyledi. Erdoğan, "Dershaneler dönüşecek, geri adım atmamız gibi bir şey yok" dedi.

Başbakan Erdoğan, Murat Akgün moderatörlüğünde gazeteciler Mehmet Barlas, Sevilay Yükselir, Mustafa Karaalioğlu, İbrahim Karagül, Nihal Bengisu Karaca'nın sorularını yanıtladı.

DERSHANELER KONUSU

Başbakan Erdoğan dershanelerle ilgili, "Eğitimde dönüşümün kararını çoktan aldık. Geri dönmemiz diye bişey burada asla sözkonusu değil... Gelinen noktada dershane anlayışının, düşüncesinin yürümesi mümkün değil. Meclis'ten bu yasayı geçireceğiz. Ben bu akşamdan sonra bu konuyla ilgili bir daha konuşmam. İlgili arkadaşlarım konuşur" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER