Bakan Fakıbaba ve Özlü Balıklıgöl'de Dua Edip Balıklara Yem Attı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, günün ilk ışıklarında Balıklıgöl’ü ziyaret ettiler. Sabah kahvaltısını ise çarşıda simit ve çayla yapan Bakanlar ardından tarihi çarşıları gezerek esnafın sorunlarını dinledi.

Bakan Fakıbaba ve Özlü Balıklıgöl'de Dua Edip Balıklara Yem Attı

Şanlıurfa’ya dün gece tarifeli uçakla gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte bugün sabah namazını Balıklıöl Platosu içerisinde yer alan Dergâh Camisi’nde kıldı. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin de eşlik ettiği Fakıbaba ve Özlü, daha sonra Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı ziyaret ederek, şifalı su içtiler. Hz. İbrahim'in ateşe atılmasıyla oluştuğu rivayet edilen Balıklıgöl'ü de ziyaret eden Bakanlar, gölü dolaşıp ve kutsal olduğuna inanılan balıklara yem atarak dua etti

Cami çıkışında vatandaşlarla sohbet eden Fakıbaba, sorun da dinledi. Ziyaretlerinde ciğer kebabı ustalarıyla konuşan Fakıbaba patent müjdesi verdi. Fakıbaba, Ciğer Urfa'da yenir, başka yerde bu lezzeti bulamazsınız. Ciğerin anavatanı, en güzel yapıldığı yer Şanlıurfa'nın ta kendisidir. İnşallah patentini alacağız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER