Bakan Fakıbaba'nın 6 Ay Önce Ziyaret Ettiği Besi Çiftliğinde Yangın Çıktı

 Adıyaman'da yaklaşık 6 ay önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın ziyaret ettiği besi çiftliğinde sabaha karşı yangın çıktı. Alevler yaklaşık 5 saat sonra kontrol altına alınabildi. 

Bakan Fakıbaba'nın 6 Ay Önce Ziyaret Ettiği Besi Çiftliğinde Yangın Çıktı

Edinilen bilgiye göre, Hasankendi köyü yakınlarında bulunan bir besi çiftliğinde yer alan saman deposunda sabaha karşı bilinmeyen nedenlerden dolayı yangın meydana geldi. Çıkan yangını fark eden çiftlik görevlileri alevlere müdahale ederek durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale etmeye başladı. Yangından çıkan dumanlar gökyüzünü kaplarken yangına 3 adet iş makinesi de müdahale etti. İtfaiye ekipleri, iş makineleri ve çiftlik çalışanlarının müdahalesi sonucunda yangın 5 saat sonra kontrol altına alınabildi. Yangının kontrol altına alınması ve olayda ölen ya da yaralananın olmaması herkesi rahatlattı. Öte yandan yangından dolayı saman deposunda bulunan bazı kuşlar ise yangından telef oldu.
İtfaiye ve çiftlik çalışanları tarafından olay yerinde soğutma çalışmaları devam ediyor.
Yangınla ilgili bilgiler veren Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Çelik, yangının yapılan çalışmalar neticesinde kontrol altına alındığını soğutma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
27 Ağustos 2017 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ve il protokolü yangının meydana geldiği besi çiftliğini gezmiş besi hayvanlarıyla ilgili çiftlik işletmecilerinden bilgiler almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER