Bakan Ergün, tarihi yerleri gezdi

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği toplantısına katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, gittiği Harran ilçesinde yöresel kıyafet giydi. Toplantıdan çıkan Bakan Ergün daha sonra Şanlıurfa’nın Harran ilçesine gitti. Ha

Bakan Ergün, tarihi yerleri gezdi

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği toplantısına katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, gittiği Harran ilçesinde yöresel kıyafet giydi.

Toplantıdan çıkan Bakan Ergün daha sonra Şanlıurfa’nın Harran ilçesine gitti. Harran’a giderek, tarihi evlerde oturan Ergün, vatandaşlarla sohbet ederek, ilçe halkının sorunlarını dinledi. Yerli kıyafet de giyen Bakan Ergün, giydiği yerli kıyafetle dikkat çeken Bakan Ergün, Harran’ın çok güzel bir şehir olduğunu ve medeniyetin başlangıç yeri olduğunu kaydederek, “Harran’da yaşayan insanlarımız çok şanslı. Buralar, medeniyetin doğduğu ilk yer, kıyafetleriyle olsun, yemek kültürüyle olsun ve tarihi yerleriyle olsun çok güzel ve oldukça önemli bir şehrimizdir. Buradaki vatandaşlarımızın ne tür sorunu varsa dinlemeye geldim. Harran en iyi hizmeti hak ediyor ve en kaliteli hizmet buradaki vatandaşlarımıza sunulacak” şeklinde konuştu. 

11 bin 500 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’da incelemelerde bulunan Bakan Ergün’a, vatandaşlar tarafından mırra ikramı yapılırken Bakan Ergün Harran’a özgü yöresel elbise giydi.

Turizm ile ilgili olarak konuşan Bakan Ergün, 300 bin olan turisti 3 milyona çıkarmak için çalışma yapılması gerektiğini belirterek, Harran’ın gelişmesi ve daha fazla turist alması için çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Turist kazandırmanın en önemli yolunun ulaşımı sağlamaktan geçtiğini kaydeden Ergün, “Harran her yönüyle bilinen bir ilçemiz ve turistlerin en çok merak ettiği yerlerin başında geliyor. Harran’ın önündeki en büyük engel, ulaşım sıkıntısıdır ki o sıkıntı da yavaş yavaş gideriliyor. Daha iyi olacağına söz veriyorum ve Harran ilçemiz bundan böyle daha çok turist alacak” ifadelerini kullandı. YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER