Babanıza dua edin

Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından İl genelinde görev yapan Din Görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticilerine Din hizmetinde moral ve motivasyon semineri düzenlendi.

Babanıza dua edin
 Haber Merkezi

Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından İl genelinde görev yapan Din Görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticilerine Din hizmetinde moral ve motivasyon semineri düzenlendi.

SGK İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere İl Müftüsü İhsan Açık, İl Müftü yardımcıları, İlçe Müftüleri, Din Görevlileri, Kur’an Kursu öğreticileri, İl ve İlçe Müftülük Personelleri Katıldı

Seminer, Haliliye İlçe Müftülüğüne bağlı Osmanbey Kampüsü Camii İmam Hatibi Habib İspirli’nin okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programın Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Müftüsü İhsan Açık: “Seminerin Din görevlileri için büyük önem arz ettiğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.

 Dr. Mustafa Yıldırım: Konuşmasına kendinin de bir süre Din Görevlisi olarak bu hizmette bulunduğunu ifade ederek sözlerine başladı.” Okuduğumuz her ezan veya mihraptaki Kur’an tilavetimiz şevkini yitirmemeliyiz. Her vakte ayrı bir heyecan ile aşkla gidilmelidir. Din görevlisi çözüm üretir, fedakârdır. Merhum Hasan Akkuş Hocamız bunun açık örneğidir. Bir Mevlitten sonra kendisine boğazda yalı,1000 dönüm arsa gibi kendisine sunulan teklifleri kabul etmek yerine daha değersiz bir binayı göstererek Kur’an Kursu açabilme izni verilmesini istemiştir. Hoca girdiği mecliste saygı gören olmalıdır. Bir işyerine yapacağı ziyarette tüm randevular iptal olmalıdır. Böyle hoca da yukarıdaki örnekteki gibi fedakârlıklarla olunur. Samimiyetiniz mutlaka karşılık görür” dedi.

Prof. Dr. Yıldırım, son olarak Din Görevlisi mesleği seçilmiş bir meslektir. Size bu mesleği seçtiren anne ve babanıza dua edin diyerek seminer konuşmasını gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER