Ayhan domuz gribini sordu

Ayhan domuz gribini sordu Halkların Demokratik Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan son günlerde Türkiye gündemini meşgul eden domuz gribi ile ilgili soru önergesi verdi.  Ayhan verdiği soru önergesinde şunları dile getirdi; “Dünyada oldu

Ayhan domuz gribini sordu
Ayhan domuz gribini sordu Halkların Demokratik Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan son günlerde Türkiye gündemini meşgul eden domuz gribi ile ilgili soru önergesi verdi.  Ayhan verdiği soru önergesinde şunları dile getirdi; “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Domuz Gribi A(H1N1) sayılarında gözle görülür bir artış gözlemlenmektedir. Bu hastalığın insandan insana öksürük ve hapşırma yoluyla kolayca bulaşması vaka sayısının artmasına yol açmaktadır. 25.03.2015 tarihi itibarıyla bakanlığınızın verilerine göre domuz gribi hastalığından 42 kişinin hayatını kaybettiği belirtilmektedir. Domuz gribi hastalığından dolayı ölüm sayısının her geçen gün artması toplumda ciddi bir kaygıya yol açmaktadır” Bu bağlamda;
  • Bugüne kadar kaç kişiye Domuz Gribi A(H1N1) vakası tanısı konulmuştur? Domuz gribi vakası tanısı konanların ya grubu ve cinsiyetleri açısından istitatiski veriler nasıldır?
  • 2015 yılında Domuz Gribinden ölenlerin sayısı kaçtır? Ölenlerin cinsiyet ve yaş grupları nasıldır?
  • Domuz Gribi vakası en çok hangi bölgede yaygınca görülmektedir? Bu bölgelerde yaygın olmasının sebepleri nelerdir?
  • Domuz Gribi vakası en fazla görülen iller hangi illeridir? İlimiz Şanlıurfa Domuz Gribi vakasında Türkiye sıralamasını neresindedir?
  • Bakanlık olarak Domuz Gribi salgınının takibi ve tedavisine dönük ne gibi çalışmalarınız bulunmaktadır?
  • Bakanlık olarak yaptığınız çalışmaların Domuz Gribi salgınının önlenmesinde yeterli görüyor musunuz? Şayet görmüyorsanız ne gibi ek tedbirler almayı planlamaktasınız?
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER