ASKON’dan Mizah dergisine yönelik saldırıya tepki

Fransa’nın Başkentindeki Charlie Hebbo isimli mizah dergisine yönelik yapılan saldırıya tepki gösteren Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa şube başkanı Orhan Şahin ,  yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek şunları söyledi; “Terörü

ASKON’dan Mizah dergisine yönelik saldırıya tepki

Fransa’nın Başkentindeki Charlie Hebbo isimli mizah dergisine yönelik yapılan saldırıya tepki gösteren Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa şube başkanı Orhan Şahin ,  yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek şunları söyledi;

“Terörün her çeşidini kınıyoruz. Yüce kitabımız Kuran'ı Kerim'in buyurduğu gibi, 'Bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir. Dinimiz islam, kesinlikle terörü yasaklamıştır Fransa’da işlenen cinayetler kabul edilemez. İslam'da savaşta bile sivillerin öldürülmesi yasaklanmışken İslam adına yaptıklarını söyleyenler kesinlikle İslam'ı tanımıyorlar, bilmiyorlar bu kanı akıtan biz değiliz ama bu kanın içinde bizi de boğmak istiyorlar her türlü terör saldırısını kınıyoruz.”

Basın özgürlüğü ile hakaret yan yana getirilemez diyen Şahin, “Peygamber Efendimiz'e hiç bir şekilde hakaret edilmesine de müsaade etmeyiz. İnsanların inançlarına saygısızlık basın özgürlüğü olarak değerlendirilemez. Böyle bir durum huzursuzluğa davetiye çıkarmaktır. Batı 12 kişinin ölümünden sonra bir kez daha düşünmesi gerekir, demokrasi adına Fransa’nın da arasında olduğu koalisyon güçleri tarafından milyonlarca Müslüman katledildi. Bu Tür olaylara fırsat verilmemesi için Fransa Hükümeti'nin de bu dergiye yaptırım uygulaması gerekmektedir” dedi.

Şahin, milyonlarca Müslümanı katleden İsrail hükümetinin Fransa’da ki yürüyüşe katılmasının iki yüzlülük olduğunu vurguladı.

Dünyada gerçekten barış isteniyorsa Fransa'da tüm Dünya ülkelerinin üst düzey yöneticilerle katıldığı  yürüyüş,  Gazze'de, Suriye'de ve tüm Ortadoğu’da teröre zulme maruz kalan masum Müslümanlar içinde düzenlenmesi gerektiğini, İşte o zaman tüm Dünya'da barış sağlanacağı ve terörün lanetleneceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER