Aşiret lideri Ayhan’dan Şemdinli saldırısına tepki

Akçakale belediye başkanı ve aşiret lideri Ayhan, terör örgütü PKK'nın Hakkari'de bomba yüklü araçla gerçekleştirdiği saldırıyı kınayarak, sert tepki gösterdi.

Aşiret lideri Ayhan’dan Şemdinli saldırısına tepki

Akçakale Belediye Başkanı ve Ubeydi aşireti lideri Abdulhakim Ayhan Türkiye'nin alçakça bir saldırıyla daha karşı karşıya kaldığını söyledi.
"Bölge insanı artık PKK'yı görmek istemiyor”
Saldırının aşiret liderlerinin teröre tepki koyduğu saatlerde meydana gelmesinin tesadüf olmadığını ifade eden Ayhan, terör örgütü PKK'nın bilinçli olarak gündemi değiştirmek için saldırının zamanlamasını ayarladığına dikkati çekti.
Terör örgütü PKK'nın tükenmek üzere olduğunu vurgulayan Ayhan, şunları söyledi:
"Bilinçli olarak gündem değiştirmek için yaptılar. Aşiret liderlerinin teröre tepkisinin önüne geçmek ve medyada yer almasını engellemeye yönelik alçakça bir saldırı gerçekleştirildi. PKK'nın Kürtleri temsil etmediği iyice ayyuka çıktı. Köklerinin kazındığını ve sonunun geldiğini gören PKK son çırpınışlarıyla ne yapacağını bilmez bir hale geldi, bölge insanı artık PKK'yı yanında ve yöresinde görmek istemiyor. Teröristlerin kendilerinden uzak durmasını istiyor, bunu hazmedemeyen PKK ise kendini kaybetmiş durumda saldırılar yapıyor. Türkiye'in her tarafında vatandaşlar bir olmuş teröre karşı duruyor. Herkes bilsin ki başta kendi aşiretimiz olmak üzere diğer aşiretlerle beraber, Türkiye'nin yanında devletimizin arkasında olacağız."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER