Aşevi Ramazan'da İhtiyaç Sahiplerinin Umudu Olmaya Devam Ediyor

Şanlıurfa'da binlerce kişiye gıda ve sıcak yemek yardımında bulunan Gönüllü Kuruluşlar Aşevi Ramazan'da da ihtiyaç sahiplerinin umudu olmaya devam ediyor.

Aşevi Ramazan'da  İhtiyaç Sahiplerinin Umudu Olmaya Devam Ediyor

Kentte 1993'de birkaç hayırseverin girişimiyle kurulan "Gönüllü Kuruluşlar Aşevi"ndeki çalışmalar, ramazan ayında aralıksız devam ediyor.

Ramazan ayında 27 yıl önce sadece bir fakirlere yemek dağıtmak amacıyla kurulan Gönüllü Kuruluşlar Aşevi bünyesinde bulundurduğu aşçılar ve kasaplarla hizmetlerini sürdürüyor. Kurulduğu günden beri hizmetlerini devam ettiren Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aşevi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ramazan ayında günlük 10 bin kişilik yemek yardımında bulunuyor.

Dul, yetim, Özürlü, kimsesiz, asker ailesi, mahkum ailesi, yaşlısı gibi birçok insana yardım ulaştıran Gönüllü Kuruluşlar Aşevi sıcak yemek, giysi, iş bulma ve kırtasiye gibi alanlarda muhtaç insanlara destek oluyor.

Böyle bir aşevini öncelikle sadece Ramazan ayında fakirlere sıcak yemek vermek amacıyla açtıklarını belirten Dernek yöneticilerinden Al Topal “ Talep fazla olunca sonra buna üç aylarda devam ettik. Şu an 12 ay açıktır.Yardım ettiğimiz kişiler dul,yetim,sakat,asker ve mahkum eşleri bunlara yardım ediyoruz.yemeğin yanında gıda veya olursa elbise veriyoruz.Kışlık gocuk,ayakkabı veriyoruz.” diye konuştu.

Aşevinden 10 yıldır yemek aldığını ifade eden 3 çocuk Annesi,"10 yıldır buradan yemek alıyorum. Yemeğin yanı sıra çocuklarımın ihtiyacını da buradan gideriyorum. 10 yıldır düzenli olarak buradan yardımlarımı alıyorum. Herkesin aş evine destek vermesini istiyorum. Burada bize yemek veriyorlar. Durumlarına göre ailelere elbise ve kışlık yardımı da yapılıyor. Bize yardım eden herkese teşekkür ediyorum"dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 6 ay Önce

bu mübarek ayda savaş mağdurlarına yardımcı olan el uzatan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler

SIRADAKİ HABER