Aralarında Husumet Bulunan Aileler Barıştı

Siverek ilçesinde 8 yıl önce 2 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı olayın ardından Çiçeklidağ ve Yıldız aileleri arasında başlayan husumete barış yemeğiyle son verildi. Siverek ile Çermik ilçeleri arasında çalışan minibüse, 2005'te düzenlenen silahlı s

Aralarında Husumet Bulunan Aileler Barıştı

Siverek ilçesinde 8 yıl önce 2 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı olayın ardından Çiçeklidağ ve Yıldız aileleri arasında başlayan husumete barış yemeğiyle son verildi.

Siverek ile Çermik ilçeleri arasında çalışan minibüse, 2005'te düzenlenen silahlı saldırıda Fatih Güler ile Zekiye Çakmak hayatını kaybetmiş, Sinan Kahraman, Yıldız Yürek ve Şükran Sarı da yaralanmıştı. Olayın ardından Çiçeklidağ ile Yıldız aileleri arasında başlayan husumet, Bucak aşireti lideri Ahmet Ersin Bucak ve aile büyüklerinin araya girmesiyle sonlandırıldı.

Barışmaya ikna edilen taraflar, Siverek'e bağlı Kalınağaç köyünde bir araya geldi. Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından kucaklaşan taraflar, aralarındaki huzursuzluğu bitirdiklerini ilan etti.

Ahmet Bucak, yaptığı konuşmada, bölgede bir husumetin daha son bulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Her iki aileye barışa verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Bucak, barışın bölgedeki diğer husumetli ailelere de örnek olmasını diledi.

Aile üyeleri de barıştıklarına sevindiklerini belirtti.

Konuşmalardan sonra aileler yemek yedi.(AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER