Ankara'da Bulunan Suriyeliler Kamplara Gönderiliyor 2

Ankara'da bulunan bir grup Suriyeli vatandaş polis ve zabıta ekipleri tarafından, barındıkları çadırlardan alınarak otobüslerle Mardin ve Şanlıurfa illerinde bulunan kamplara gönderildi. Ekiplere direnerek gitmek istemeyen bazı Suriyeliler ise, polis tara

Ankara'da Bulunan Suriyeliler Kamplara Gönderiliyor 2

Ankara'da bulunan bir grup Suriyeli vatandaş polis ve zabıta ekipleri tarafından, barındıkları çadırlardan alınarak otobüslerle Mardin ve Şanlıurfa illerinde bulunan kamplara gönderildi. Ekiplere direnerek gitmek istemeyen bazı Suriyeliler ise, polis tarafından zorla götürüldü.

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan, ancak bulundukları kamplardan ayrılarak Ankara caddelerinde dilenerek yaşamlarını sürdüren Suriyeliler, yeniden kamplara götürülüyor. Ankara Büyükşehir BelediyesiAnkara Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Ankara Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen operasyon kapsamında ekipler, Çankaya Balgat'ta bir arsa üzerinde kurdukları çadırlar ve barakalarda yaşayan Suriyelileri kamplara götürmek için harekete geçti. Suriyelilerin yaşadıkları yere giden ekipler kendilerini Mardin veŞanlıurfa'daki kamplara götürmek için ikna etmeye çalıştılar. Yanlarında tercüman bulunmayan polis ve zabıta ekipleri ile Suriyeliler anlaşmakta güçlük çekti. Kamplara geri dönmek istemeyen bazı Suriyeliler ise ekiplere zor anlar yaşattı. Barakada yaşayan Suriyeliler kendilerini götürmek isteyen polis ekiplerine çaydanlık bardak gibi eşyalar attı. Suriyeliler ile ekipler arasında gerginlik yaşandı. Bunun üzerine ekiplere direnen Suriyeliler polis ekipleri tarafından zorla minibüslere bindirildi. Yaşanan tartışmalar sırasında bir kadın baygınlık geçirdi. Çoğunluğu çocuklardan oluşan 25 Suriyeli vatandaş kamplara gönderilmek üzere bindirildikleri minibüslerle alandan götürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER