Aldığınız para boğazınızdan nasıl geçiyor?

Şanlıurfa’da bir vatandaş evde kahvaltı yapmak için aldığı ekmeğin içinden tel, ip çıkması sonucu adeta deliye döndü. Yaşanan olayda başta Zabıta olmak üzere Tarım Gıda Kontrol Şubesinin de bulunduğu kurumların denetimlerinin gerçekten yapılmadığı ve yapılan denetimlerin şovdan başka bir şey olmadığı göründü.

Aldığınız para boğazınızdan nasıl geçiyor?

Umut DELİ

HİJYENİK DİYE MERKEZDEN ALDI FAKAT!

 Geçtiğimiz gün, Haliliye ilçesinden Somun ekmek alan ve Bağlarbaşı’nda ikamet ettiği evde ailesiyle birlikte evde kahvaltı yapmak için sofraya oturan vatandaş, Somun ekmekten bir ısırık alınca hayatı karardı. Ekmeğin içinden tel, ip ve çuval ipleri çıkınca çılgına dönen vatandaş “ Ben merkezdir, temizdir ve hijyeniktir diye aldım. Ama ekmekten çıkmayan bir şey kalmadı” diyerek sitem etti.

YAPILAN DENETİMLER FİYASKO

Başta Zabıta ekipleri olmak üzere, Tarım İl Müdürlüğüne Bağlı Gıda Kontrol Şubesinin ara sıra yaptığı gıda denetimlerinin sadece şovdan ibaret olduğu görüldü. Basına servis edilen gıda denetimlerinin haberlerini gösteri amaçlı fotoğraflandırıp basına servis ederek kamuoyuna çalışma yaptıklarını gösterseler de yapılan denetimlerin sadece belli başlı birkaç iş yeri olduğu ortaya çıktı.

 NEYİ DENETLİYORSUNUZ?

Şanlıurfa il merkezi olmak üzere Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü ilçelerinde Gıda denetimlerinin yapıldığını ve hatta bazı belgelerin olmadığı gerekçesiyle ekmek fırınlarının kapatıldığı kamuoyuna duyurulmuştu. Yapılan bu çalışmalarda şimdiye kadar yapılan denetimlerinde sadece dıştan bakma     (kuş bakışı) olduğu görünürken akıllara ise acaba siz ekmek yerken bu olsa ne yapardınız? Sorusu akıllara taşındı.

URFALILARIN TEK UMUTU BAŞKAN ÇİFTÇİ’DE

Gıda kontrolünün neredeyse sıfır olduğu ve hatır gönül işi ile işlerin aksatıldığı tek il konumunda olan Şanlıurfa’da vatandaşlar umudunu Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye bağladı. Büyükşehir’e bağlı başta zabıta birimleri olmak üzere birçok konuda yetkisi olan Başkan Çiftçi’ den umut bekleyen vatandaşlar; “ Ekmek alıyoruz içinden taş, tel, ip, naylona kadar çıkıyor. Türkiye’de başka bir ilde böyle bir olayın olmadığını düşünüyoruz. Bu gibi işyerlerini denetimini yapan kurumlarda çalışanların acaba maaşlarını alırken evde rahat uyuyorlar mı merak ediyoruz. Allah var, ekmek bile yiyemez hale geldik. Sayın Başkanımız Nihat Çiftçi’nin bu konuya el atmasını istiyoruz” diyerek çağrıda bullundular.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2016, 09:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 3 yıl Önce

denetim yokkkk herkes vicdanına

harika
harika - 3 yıl Önce

Bakalim daha neler cikacak.

SIRADAKİ HABER