AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Güven'den Kadir Gecesi Mesajı

AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Güven'den  Kadir Gecesi Mesajı
Güven, mesajında; şunları kaydetti; "Dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, ilahi af ve mağfiret niyazlarını zirveye taşıyan, rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, "Bin aydan daha hayırlı" olan Kadir Gecesi'ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Gelişiyle birlikte gönül dünyamızı aydınlatan,iç alemimizi zenginleştiren Kadir Gecesi, kainatın anlamını getiren gecedir. Kadir Gecesi, insanlığın rehberi olan Kur'an'ın indirildiği gecedir.
Bu gece Kur'an'ın övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Mükafatların sınırsız olarak verildiği bu gecede, kalplerimizin, duygu ve davranışlarımızın her türlü kötülükten arınması, iyi ve güzel davranışlarımızın çoğalıp, kötü davranışlarımızın azalması, aramızdaki sevgi ve bağışlamanın hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkanı olarak değerlendirilmelidir. Bu mübarek günlerde ülkemizi kana bulayanlar bilmelidirler ki Allah katında bunun hesabı sorulacaktır. Bu mübarek gecede semaya açılan eller, ülkemizin ve milletimizin huzuru için dua edecektir. Bu nedenle İslam alemi için ayrı bir önemi olan bu mübarek gece vesilesi ile tüm Müslümanlar yan yana ibadetlerini gerçekleştirecek ve Kadir Gecesi'nin feyzini hep birlikte dua ederek alacaklardır.Bu gecenin manevi iklimi ile dayanışma, kardeşlik ve yardımlaşma hissiyatlarımız beslenecek ve gönül dünyamız aydınlanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Tüm İslam Alemi'nin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, bu gecenin barış,huzur ve saadet getirmesini diliyorum."dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
nail uçar
nail uçar - 4 hafta Önce

ALLAHIn selamı üzerinize olsun..selamün aleyküm.. güzel bir gece kadir gecesi..kuranın indirildiği kutlu gece...evet gece güzelde, acaba hiç düşündünüzmü halkımın yaşantısı güzelmi..? bizi idare edenlerin yaşantısıyla bizim yaşantımız, kuranla bağdaşıyormu..? dün çok sevdiğim hatta aşık olduğum erdoğana şu mesajı iletin...ALLAH dediği için sevdik, dürüsttür dedim, ahlaklıdır dedim..müslüman haram yemez dedim...yalan söylemez dedim...insanlar işssizken ,çalışan emeğini hakkıyla almazken ,sarayda oturmaz dedim...eşi kendisi çocukları lüks içinde yaşamaz dedim...öyle ya sadece bir yüzüğü vardı..? şimdi elini vicdanına koy bacım...ve ALLAH aşkına söyle...kuranın emrettiği adalet nerde..?

SIRADAKİ HABER