AK Parti Kimseye Umut Vermiyor

Şanlıurfa’da Bakan Çelik başkanlığında aday adayları tek tek mülakata çağrılıyor. Görüşmelerden çıkan aday adaylarından edinilen bilgiye göre, her adaya eşit mesafede duruluyor, hiçbir adaya umut verilmiyor. Kesin adayların Başbakan Erdoğan tarafından kam

AK Parti Kimseye Umut Vermiyor

Şanlıurfa’da Bakan Çelik başkanlığında aday adayları tek tek mülakata çağrılıyor. Görüşmelerden çıkan aday adaylarından edinilen bilgiye göre, her adaya eşit mesafede duruluyor, hiçbir adaya umut verilmiyor. Kesin adayların Başbakan Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacağı belirtiliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik dün akşam Ankara’dan havayoluyla Şanlıurfa’ya geldi. Geceyi Polisevi’nde dinlenerek geçiren Bakan Çelik sabahın ilk ışıklarından itibaren aday adaylarını sözlü mülakata çağırdı.

 İlk olarak Büyükşehir aday adaylarıyla görüşen Bakan Çelik ardında Akçakale İlçesi belediye başkan aday adaylarıyla görüştü. Ardından ise Kararköprü aday adaylarıyla görüşme gerçekleştirildi. Her ilçenin kanaat önderleriyle ise ayrıca görüşmeler gerçekleştirildi.

Görüşmelerden çıkan siyasilerden edinilen bilgiye göre, Bakan Çelik içeride söz almak isteyen her adayını ayrı ayrı dinledi. Neden ve ne için aday olduklarını sordu. Şanlıurfa için değişik fikir ve önerisi olan kişilere söz verdi. 


 Başkan aday adayları, Bakan Çelik’in her aday adayına eşit mesafede durduğunu, kimseye umut vermediğini, önündeki kalem ve kağıda bazı notlar aldığını, bu notları AK Parti Genel Merkezi’ne ileteceğini ve son kararı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceğini öğrendiklerini söyledi.

Görüşmeler iki gün daha devam edecek. Şanlıurfa’nı gözü kulağı şimdilik Polisevi’ndeki mülakatlarda. Bakan Çelik Pazar günü katılacağı açılışın ardından tekrar havayoluyla Ankara’ya hareket edecek.

Öte yandan, geçtiğimiz gün yerel seçimlere ilişkin konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Belediye Başkan adaylarının 25 Kasım’dan itibaren kademeli olarak duyurulacağını açıklamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER