“Açık Kapı” Birimi Bir Aya 300 Kişinin Talebin Aldı

Şanlıurfa’da kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması amacıyla Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in girişimiyle kurulan “Açık Kapı” birimi bir ayda 300 kişinin taleplerini dinledi. 100 Kişinin talebi olumlu sonuçlandı.

“Açık Kapı”  Birimi Bir Aya 300 Kişinin Talebin Aldı
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından kurulan “Açık Kapı” birimi Şanlıurfa Hükümet Konağı girişi ve İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü olmak üzere iki noktada hizmet veriyor.
Açık Kapı biriminde görevliler vatandaşın talepleri, beklentileri, şikayetleri dinlenip kayıt altına alıyor. Yapılacak analizler sonucunda yeni bir hizmet anlayışının ortaya konacağı birimle vatandaşların sorunlarına birinci elden süratle çözüm bulunması hedefleniyor.
Şanlıurfa'da çok kısa bir süre içerinde faaliyet giren Açık kapı birimi bir ay içinde 300 kişinin taleplerini aldı, 100 kişinin talebi ise olumlu sonuçlandı. Vatandaşlar Açık kapı birimine en çok iş başvurusunda bulunuyor onu takiben elektrik sorunu, İş-Kur faaliyetleri ve yardımlar ön planda oluyor.
Açık kapı birimi görevlileri vatandaşlardan alınan talepleri gerekeli kamu kurum yetkililerine aktarıyor. Yetkililer yapılan değerlendi sonucunda vatandaşları geri dönüş sağlıyor.
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

Bu soğuk kış günlerinde savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olan el uzatan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler

SIRADAKİ HABER