Abide kavşağı, zor olan trafiği daha da zorlaştırdı

-Mustafa Bayar- Kentte 50 yıl öncesinin ihtiyaçlarına göre dizayn edilen yollar, günümüz trafik yükünü kaldıramıyor, trafiği rahatlatmak amaçlı ek yapılan çevre yolları, açılan Abide kavşağı Şanlıurfa'nın trafik sorununa çözüm olmadı. Şanlıurfa’da ara

Abide kavşağı, zor olan trafiği daha da zorlaştırdı

-Mustafa Bayar-

Kentte 50 yıl öncesinin ihtiyaçlarına göre dizayn edilen yollar, günümüz trafik yükünü kaldıramıyor, trafiği rahatlatmak amaçlı ek yapılan çevre yolları, açılan Abide kavşağı Şanlıurfa'nın trafik sorununa çözüm olmadı.

Şanlıurfa’da araç sayısı her geçen gün daha da artıyor. Buna karşın yollarda yeterli genişletme çalışması ve alternatif yolların açılmaması özellikle sabah ve akşam saatlerinde ve yağmurlu havalarda Şehir içi trafikte Atatürk Bulvarı, Abide Kavşağı, Karaköprü Yolu ve Sırrın istikametinde sürücülerin yollarda trafik çilesi başlıyor.

Urfa’da Sabah ve akşam saatlerinde ev ve iş yerlerine araçlarıyla gidip-gelen sürücüler uzun süre trafik çilesi çekiyor. Kış mevsiminde yağan yağmurla birlikte Abide kavşağı, Karaköprü ve Sırrın istikametinde akşam saatlerinde araç yoğunluğu meydana geliyor.

Yağmurlu havada uzun kuyruk oluşturan sürücüler isyan etti. Tepkisini dile getiren birçok sürücü, Yapıldığında Şanlıurfa’nın trafiğini rahatlatacak proje olarak gösterilen Abide kavşağının yapıldığı yerde 2 araç aynı anda geçmekte zorlanıyor, araç rahatlığı kazandırılması beklenen Abide kavşağı, zor olan trafiği daha da zorlaştırdığını ifade ettiler.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER