Abide Kavşağı, akıllı kavşak olsun...

Şanlıurfa’nın göbeğinde bulunan ve Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Şehir Merkezini bir birine bağlayan Abide kavşağı vatandaşları canından bezdiriyor.

Abide Kavşağı, akıllı kavşak olsun...

Şehir Merkezinde bulunan ve tüm şehrin trafik yükünü çeken Abide Kavşağı Urfalıları isyan ettiriyor. Vatandaşlar 100 metrelik bölümde 3 tane trafik ışığının olduğunu belirterek, trafik yükünün hafifletilmesi için akıllı kavşak sistemine geçilmesi gerektiğini savunuyor.

YONCA KAVŞAK İPTAL EDİLDİ

Şanlıurfa’da dönemin Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve ekibinin projesi olan yonca kavşağı projesi bazı kesimler tarafından iptal edilerek yerine mevcut kavşak projesi getirildi. Kavşağın yapılmasının ardından “eski halinden bir farkı yok” tartışmalarını beraberinde getiren Abide Kavşağı şimdilerde ise aşırı yoğunluk ve trafik ışıklarıyla gündemden düşmüyor.

KAVŞAK TRAFİĞİ KALDIRMIYOR

Şanlıurfa Abide Kavşağı şehrin en önemli noktasında bulunuyor. Şehrin göbeğinde yer alan Abide Kavşağı Şanlıurfa’da hızla artan araç sayısı karşısında yetersiz kalıyor. Gün içerisinde yüz binlerce aracın geçtiği Abide Kavşağından geçmemek için sürücüler alternatif yollar arıyor.

ÇEVRE YOLLARI FAYDA ETMİYOR

Şanlıurfa’da özellikle şehir merkezi trafiğinin yükünü hafifletmek için yeni çevre yolları açıldı. Açılan TOKİ – Eyyübiye, Eyyübiye – Karaköprü ve Karaköprü – Bağlarbaşı çevre yolları şehir trafiğine fayda etmiyor. Şehir trafiği özellikle iş giriş ve çıkış saatlerinde alt üst oluyor. Vatandaşlar Bağlarbaşı – Evren Sanayi çevre yolunun yapılmasıyla trafiğin rahatlayacağını savunuyor.

“AKILLI KAVŞAK YAPILSIN”

Şanlıurfa’nın en fazla trafik akışının yaşandığı Abide Kavşağı için vatandaşlar çözüm bekliyor. 100 metrelik alanda 3 ayrı trafik ışığına takıldıklarını belirten sürücüler Abide Kavşağı için akıllı kavşak sistemine geçilmesi gerektiğini savunuyor.

Akıllı kavşak trafiğin yoğun olduğu yönlere göre trafik ışıklarını ayarlayarak sürücülere geçiş izni veriyor.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2016, 09:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman...
osman... - 4 yıl Önce

kuzeybatı çevre yolu yılan hikayesine döndü belediyecilik öyle tvlerde şov yapmak değil memketin alt yapı üst yarı ve en önemlisi trafiği rahatlatmaktır...

faysal
faysal - 4 yıl Önce

şanlıurfa trafiğini önemli şekilde rahatlatacak kuzeybatı çevre yolu neden bir türlü bitirilemiyor...her sabah devteyştinden evren sanayiye çıkabilmek için ne trafikle şavaşıyoruz...

Mehmet TUMBUL
Mehmet TUMBUL - 3 yıl Önce

Nihat çiftçi Belediye Başkanı olarak seçildi Ama Çabuk söndü Basit işlere kaçiyorlar hep.. Bu kuzey bati çevre yolunu benmi yapacam insaf Artik. Yıllardır Yarim bırakılmış Tamamlanmiyor. 8 Aydır ihalesi Yapılmış Halen 1 Adım yok.. Şanlıurfa da Soygun Var Vurgun Var. Yapılmayan işler Neden Yapılmaz yoksa. Büyük Vurgun var

SIRADAKİ HABER