20. EMİTT fuarının gözdesi Şanlıurfa

Dünyanın 5. Büyük Turizm Fuarı EMİTT, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın açılış konuşmasıyla ziyaretçilerine kapılarını açtı.

İstanbul TUYAP’da 20’ncisi düzenlenen Dünyanın 5. Büyük Turizm Fuarı EMİTT’e Şanlıurfa standı aTurizm temsilcilerinin gözdesi oldu. 

20. kez düzenlenen EMİTT ( Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm e Seyahat Fuarı)’ında  Şanlıurfa Valiliği Koordinatörlüğünde, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye, Karaköprü, Eyyübiye Belediyeleri, Ticaret Sanayi Odası, Ticaret Borsası, GAP İdaresi Başkanlığı, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve ŞURKAV’ın katkılarıyla; fuarda modern bir yapıda yer aldı.

Standı ziyarete gelen misafirlere Şanlıurfa’nın Kültürel değerleri görsellerle anlatılarak, İngilizce ve Türkçe gezi rehberleri, tanıtım broşürleri, kitapçıklar, Urfa Tanıtım Filmlerinin ve müziklerinin yer aldığı CD, DVD’ler ve çantalar hediye edildi.

Ayrıca Fuarın en eğlenceli ve gözde stantları arasında yer alan Şanlıurfa Turizm İşletmeleri Standı ziyaretçi akınına uğradı. 

Yoğun ilgi gören Şanlıurfa standına ziyarete gelen misafirlere Cevizli Bastık(Urfa Lokumu), Çay, Mırra ve Çiğköfte ikramında bulunuldu.

Ziyaretçi akınına uğrayan Şanlıurfa standında yöresel ezgiler eşliğinde çiğköfte ikramı yapıldı.

ZİYARETÇİLER URFA LOKUMUNUN LEZETTİYLE TANIŞTI

Tamamen Doğal ürünlerle imal edilen Cevizli Bastık; ana unsuru üzüm pekmezi ve cevizden oluşan Şanlıurfa gizli kalmış lezzetleri arasında yer almaktadır.

Ziyaretçilerin damağında farklı bir lezzet bırakan Urfa Lokumu (Cevizli Bastık), kendine has özellikleriyle EMİTT’e çiğköftenin önüne geçti.Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER