2 Kadın 80 Erkekle Yarışacak

Kentte yeni kurulan Seyrantepe Mahallesi için 5 Mart Pazar günü yapılacak muhtarlık seçiminde, 2 kadın 80 erkekle mührün sahibi olmak için kıyasıya yarışacak.

2 Kadın 80 Erkekle Yarışacak

 Seçim çalışmaları kapsamında mahallenin her bir yanını afişlerle dolduran adayların içinde en dikkat çeken adaylar iki kadın oluyor.
Aday olan kadınlardan 3 çocuk annesi Songül Ceylan, azalarını ise kadınlardan oluşturuyor.
Kadınların mahalleye çeki düzen verme konusunda erkeklerden daha çok başarılı olacağına inanan ceylan seçim gününe kadar aralık vermeden çalışacağını belirtiyor.
Her şeyden önce birer anne olduklarını belirten aday Ceylan, kadınların her işte olduğu gibi muhtarlıkta da başarılı olabileceğini belirtti.
Seçim çalışmaları kapsamında bina bina dolaşan kadınlar seçim vaatlerini bire bir hanımlarla paylaşıyor.
6 bin 700 seçmenin olduğu mahallede kadınların gücünü göstermek için ellerinden geleceğini yapacaklarını belirten Songül Ceylan; “Pazar günü seçmenlerimiz sandık başına gelerek muhtarlarını seçecek biz mühür için yarışmıyoruz biz hizmet için yarışıyoruz. Şanlıurfa’da bayan muhtar bir ilk olacak inşallah biz bunu 8 bayan azamızla başaracağız. Bizler birer anneyiz bizler mahallemizi gençlerimiz ve çocuklarımız için iyileştireceğiz” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER