15 Temmuz Gururumuz, Şimdi Asker

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği darbe girişiminde gazi olan Şanlıurfalı Cuma Zor vatani görevini yerine getirmek için askere gitti.

15 Temmuz Gururumuz, Şimdi Asker
Ailesinin maddi durumunun iyi olmaması nedeniyle henüz 19 yaşında olan Cuma Zor Şanlıurfa’da iş bulamayınca İstanbula giderek bir lokantada servis ve paket elemanı olarak çalıyordu.


 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla herkes gibi meydanlara çıkan Cuma Zor, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde hain terör örgütü FETÖ’cülerin kurşunuyla vurularak hastaneye kaldırıldı.
 Babasını daha önce kaybeden Cuma, kurşunla karnının sol tarafından yaralanarak Cerrahpaşa hastanesinde yaklaşık 8 gün tedavi gördü.
İstanbul Cerrahpaşa hastanesinde geçen 8 günlük tedavi süreci sonunda Şanlıurfa ya getirilen Cuma 8 gün kadar Şanlıurfa Balıklıgöl devlet hastanesinde tedavisini sürdürdü.  Tedavi sürecinde dalağı alınan Cuma yaşamını dalağı olmadan sürdürüyor.


Şanlıurfa Birecik ilçesi Mezra mahallesinde 15 Temmuz gazisi olduğu siyasiler tarafından öğrenilince aileyi ir çok siyasinin ziyaret ettiğini belirtilirken geçen süre zarfında unutulduğu bu nedenle Cuma Askere giderek vatani görevini yerine getirme kararı aldığı öğrenildi.Ancak bu kadar yaşanan talihsizlik sonrası Cuma, belki bir işe yerleşirim yada maaş bağlanır ve annem ile en azından biraz rahat nefes alırız diye beklerken yardımların yapılmamasıyla askere gitti.


Yaklaşık 40 gündür asker olan Cuma Zor amcası Müslüm Zor’a gönderdiği Asker fotoğrafının altına şu dörtlüğü eklemişti;
Konuyorsa dalına bölücü leş kargaları: Dal kesilsin.
Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan: Yol kesilsin.
Eğer ki askerime kurşun sıkıyorsa: Kol kesilsin.
Bu vatana ihanet eden baş ise: Baş kesilsin.    12:00  02:00   nöbeti sıra bizde


15 temmuz gazisi Cuma Zor’un vatani görevini yaptığı Bilecikten yazdığı bu dörtlük ne denli vatan sevdasıyla dolu olduğunu bir kez daha ortaya seriyor.
Urfanatik Gazetesi olarak yetkililerden isteğimiz gözünü kırpmadan vatan için kurşunların önüne atılan Cuma’nın hak ettiği maaşın bir an önce bağlanması ve Annesinin bir an önce rahat bir nefes alması…
 EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER…

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 08:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman Karaca
Süleyman Karaca - 3 yıl Önce

Allah yardımcısı olsun gazimizin

Beyza taşçı
Beyza taşçı - 3 yıl Önce

Umarım bir an önce iyi olur ve askiligini sağ salim bitirir

pelin sert
pelin sert - 2 yıl Önce

Umarim bir an once sagligina kavusursun

SIRADAKİ HABER