15 Temmuz Darbe Girişime Tepki Büyüyor

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen Darbe girişimine Şanlıurfa’dan tepkiler yağmaya devam ediyor. Hukuki Araştırmalar Derneği Şanlıurfa Şubesi tarafından Darbe girişimi kınanarak tepki gösterildi.

15 Temmuz Darbe Girişime Tepki Büyüyor

  Şanlıurfa Adliye binası önünde Hukuki Araştırmalar Derneği tarafından gerçekleşen basın açıklamasında konuşan Hukuki Araştırmalar Derneği Şanlıurfa Şubesi adına konuşan Avukat Ömer Faruk Ertekin; “ Milletin iradesi ile seçilmiş Cumhurbaşkanımız, mevcut hükümetimiz ve demokrasimiz 15 Temmuz gecesi Türk Silahlı kuvvetleri içerisinde illegal bir şekilde örgütlenmiş terörist paralel devlet yapılanması mensubu bir cunta tarafından ne yazık ki hedef alınmıştır.

Başta Milli irademizin temsilcisi Devlet Başkanımız ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakan, Bakanlar kurulu ve güvenlik güçlerimiz Milletimiz ile el ele vererek darbe girişimine direnmiştir.

Neticede milletimiz darbe girişimini bertaraf etmiştir. Bu süreçte milletimizin onurunu, izzetini ve devletimizi korumak için sokaklara inerek canını feda eden yüce milletimizin değerli evlatlarını şükranla yad ediyoruz, ruhları şad mekanları cennet olsun. Türkiye büyük bir dayanışma örneği göstererek bu sıkıntılı süreçten çıkmaktadır. Tehlike tamamen ortadan kaldırılıncaya kadar darbeci teröristlere karşı sokakları ve meydanları doldurmaya devam edeceğiz. Türkiye bu tür girişimlerle durdurulamayacak kadar büyük ve güçlü bir ülke olduğunu bir kez daha dünyaya göstermiştir” diyerek halkın sokaklardan ayrılmaması istendi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER