11 Bin Nüfus Mahallede Alt Yapı Hastalık Saçıyor

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesi 11 bin nüfuslu Sağlık mahallesinde logardan taşan pis su mahalle sakinlerinin tepkisini çekti.

Eyyübiye ilçesi Sağlık mahallesi sakinleri SUSKİ'ye tepki gösterdi, iddiaya göre bir buçuk yıldır logardan taşıyan pis nedeniyle evlerde durulmadığını belirtiler. Yaklaşık 1,5 yıldır alt yapı sorunu çeken mahalleli, yetkilileri göreve çağırdı. Mahalleli, alt yapı yetersizliğinden pis kokulardan geçilmediğini sürekli logardan taşıyan pis yüzünden çocukların hastalandığını ifade etti.
Evlerinin hemen dibinde tıkanan kanalizasyondan taşan pis su, tehlike saçıyor. Kanalizasyon borularının tıkanması sonucu logarlardan taşan pis suyun, dışarıda göllendiği görüldü. Pis sudan gelen kokuların kendilerini rahatsız ettiğini belirten vatandaşlar yetkililerin sorunlarına duyarsız kaldığını ileri sürdü.
Sağlık mahalle sakini Mustafa Özgen, "Yaklaşık 1,5 yıl önce alt yapımız yapıldı fakat logardan pis su hiç kesilmedi, pis su evimizin içine kadar geliyor, gece pis kokudan yatamıyoruz çocuklar pis nedeniyle sürekli hasta düşüyor. Yetkinliler geldiler fakat bir çözüm olmadı"dedi.
Mehmet Salih Çelik, "Bizim ŞUSKİ'den ricamız bu pis su rezilliğine bir el atsın mahallemize büyük bir masraf oldu fakat bu logarlar 10 günde bir patlıyor. Biz çok mağdur oluyoruz yetkililer buna bir çözüm bulsun"şeklinde konuştu.
Halil Demirağa ise ," Arkadaşların dediği gibi her gün patlıyor mağdur durumdayız biz daha ne kadar bu pis suyun kokusunu çekeceğiz bu köyün alt yapısı yapıldı, fakat sağlam yapılmadı, kim yaptıysa gelip bir gözden geçirsin"dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER