1000 Kişiye Ağız-Diş Sağlığı Taraması Yaptırdı

Şanlıurfa Belediyesi Kadın Destek Merkezinde Ağız ve Diş sağlığı taraması yaptırdı. 22 Kasım Toplum Ağız ve Diş sağlığı Haftası münasebetiyle bin kişi taramadan geçirildi. Şanlıurfa Sağlık Mensupları Derneğinden (SADER),8 Diş Hekimi,10 Diş Hekimi Yardım

1000 Kişiye Ağız-Diş Sağlığı Taraması Yaptırdı

Şanlıurfa Belediyesi Kadın Destek Merkezinde Ağız ve Diş sağlığı taraması yaptırdı. 22 Kasım Toplum Ağız ve Diş sağlığı Haftası münasebetiyle bin kişi taramadan geçirildi.

Şanlıurfa Sağlık Mensupları Derneğinden (SADER),8 Diş Hekimi,10 Diş Hekimi Yardımcısı, 1 Hemşire,1Asistanın katılarak yaptığı taramada 1 mobil ünit de hazır bekletildi. Kadın destek merkezindeki kadınların, çocukların, gençlerin, ağız ve diş

 sağlığı taramasında 3 Palyoça da etkinliğe katıldı. Kadın, Çocuk ve gençlerden oluşan bin kişiye ücretsiz Ağız-Diş sağlığı taramasında diş fırçası ve diş macunu da ücretsiz dağıtıldı.

 Dişlerinde problem olan vatandaşlara hastalıkları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi veren diş hekimleri, hastalara ait bir muayene formu düzenleyerek kendilerine teslim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER