YAZGIM

Bu nasıl yazgıdır gözüm?

Kime dost desem dolandırmaya kalkar,

Arkadaşım desem  arkamı dönmemi bekler elinde hançerle.

Böyle başlıyor Mehmet Sırrı AYGÜN'ün yeni kitabı yazgıma 

adını veren şiirin mısraları.

Cezaevinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM) Sınavı’nı kazanan ilk mahkûm olan Urfalı Sırrının 3 yıllık SMMM stajını da yapması gerekiyor. Fakat konuyla ilgili bir örnek olmadığı için Sırrının talebi reddedilmişti.

Baba Suphi Aygün ise “Yüksek lisans yapan oğlum akşamları derse götürülüyor. Anadolu Üniversitesi Arkeoloji bölümünü de okuyor. Oğlumun stajına müsaade edilmeyecekse neden sınava girmesine izin verildi?” demişti.

SMMM sınavına girerken Türkiye Serbest  Muhasebeci  Mali Müşavirler ve   Yeminli  Mali   Müşavirler  Odaları   Birliği’nden görüş istendiğini belirten baba Aygün, “TÜRMOB, Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü’nün olumlu görüş vermesi üzerine sınava girmesine onay verdi. Bu arada CTE Genel Müdürlüğü de Ankara’da sınava girmesine izin verdi. Ancak 3568 sayılı SMMM Kanunu’na göre sınavı tek başına kazanmak yetmiyor, 3 yıllık SMMM stajını  bilfiil yapması gerekiyor. Fakat staj başlama izni Adalet Bakanlığı’nın herhangi bir genelge, tüzük, yönetmelik ve yönergesinde bu tür bir stajın yapılmasıyla ilgili yasal hüküm bulunmadığından ilgili mercilerce reddedilmektedir. Madem stajına müsaade edilmeyecekse neden sınava girmesine izin veriliyor?”

Aygün'ün yeni yazdığı şiir kitabı

76 sayfalık bir şiir kitabı olmasına rağmen konu çeşitliliği oldukça zengin.

Hemşerimiz Aygün kitabın arka kapağına

kendi fotoğrafını koyduğu gibi benim geçen yıl onlunla ilgili yazarı olduğum

Urfanatik gazetesin de Bir Suruçlunun başarı hikayesi başlıklı  yazmış olduğum köşe yazısından da alıntı yapmış dostum Aygün umarım yeni kitaplarıyla edebiyat dünyasındaki yolunu aynı başarıyla devam eder ve bizleri de yazdıklarını okumaktan mahrum bırakmaz. Aygün halen Eskişehir 1 nolu açık cezaevinde kalan cezasını infaz etmekte...Gelin hep beraber hemşehrimize sahip çıkalım, hem okuyalım hem de okutalım. Kalemi ve başarıları daim olsun.

YORUM EKLE