Zengin Olmanın Sırları

Sıfırdan yükselerek servet kazanan zenginlerin neredeyse tamamının, benzer kişilik özelliklerine sahip olması bir tesadüf değil. Beş yıl boyunca kendi çabalarıyla servet kazanan 177 kişinin kişilik özelliklerini inceleyen Thomas C. Corley'e göre günlük alışkanlıklar hayatta ne kadar başarılı olacağınızı belirliyor. İşte Corley'e göre zengin olmanın sırları...

Zengin Olmanın Sırları

SÜREKLİ OKUYORLAR

Zenginler genelde kitap ve gazete okuyan insanlar. Günlerinin en az yarım saatini okumaya ve bilgi edinmeye harcıyorlar. Özellikle başarılı insanların biyografilerini, kişisel gelişim ve tarih kitaplarını seviyorlar.

    Zengin olmanın sırları

  SPOR YAPIYORLAR

  Zenginlerin yüzde 76’sı günde en az yarım saat ve daha fazla süreyle spor yapıyor. Koşuyor, yürüyor, bisiklete biniyor ya da egzersiz yapıyor. “Sağlam kafa sağlam vücutta” sözü, zenginler için önemli. 

   Zengin olmanın sırları 

   POZİTİF İNSANLAR

   Uzun vadeli bir başarının temelinde geleceğe olumlu duygularla yaklaşmak var. Zenginler de çoğunlukla pozitif, neşeli ve duygularını kontrol edebilen insanlar. 

    Zengin olmanın sırları

    ARKADAŞLARI DA BAŞARILI

    Zengin insanlar kendileri gibi başarılı, hırslı ve hedefi olan kişilere yakın olmayı tercih ediyor. Ayrıca negatif insanlardan uzak duruyorlar, kendilerine benzeyen insanlarla sosyalleşmeyi seviyorlar. 

     Zengin olmanın sırları

     İYİ GÖRÜNÜYORLAR

      

     Zenginler için dış görünüm ve diğer insanlar üzerinde yaratılan etki çok önemli. Sosyal hayatta önemli kuralları biliyorlar, her zaman şıklar ve etkileyiciler. 

     BİRDEN FAZLA GELİR KAYNAKLARI VAR

     Zenginlerin farklı alanlarda birden çok girişimi ve gelir kaynağı var. Yüzde 65’i, milyonlarca dolar kazanmaya başlamadan önce birkaç girişimle büyüyor.

      Zengin olmanın sırları

      ERKEN KALKIYORLAR

      Zenginlerin neredeyse yarısı, mesaiye başlamadan en az üç saat önce uyanıyor, böylece yoğun iş saatlerine ve uzun toplantılara dinamik bir şekilde giriyorlar. Birçok şeyi erkenden yapma şansları oluyor. 

       Zengin olmanın sırları

       İSTEMEKTEN ÇEKİNMİYORLAR

       Ne istediklerini söylemekten ve yardım istemekten çekinmiyorlar. Reddedilmekten korkmuyor ve istediklerinin peşinden gidiyorlar. 

        Zengin olmanın sırları

        HER GÜN EN AZ 15 DAKİKA DÜŞÜNÜYORLAR

        Zenginler için başarının önemli anahtarlarından biri de düşünmek. Günde en az 15 dakika boyunca çeşitli konularda düşünüyorlar. 

         Zengin olmanın sırları

         DANIŞMANLARIYLA ÇALIŞIYORLAR

         Danışmanlar, deneyimlerini paylaşarak zenginlerin daha büyük servet kazanmasına ve hayatlarını programlamalarına yardım ediyor. 

         Zengin olmanın sırları

         BAŞKALARINI DİNLİYORLAR

         Zenginler eleştirilmekten korkmuyor, yeni şeyler öğrenmek için başkalarının görüşlerine değer vermenin önemine inanıyorlar. 

          Zengin olmanın sırları

          TEMKİNLİLER AMA RİSK ALIYORLAR

          Düşünüldüğü kadar korkusuz değiller ama korkularını yenmenin yollarını biliyorlar. Temkinli davransalar da risk almadan servet kazanılamayacağını biliyorlar. Risk hesabı yapıp hata payını en az indirmeye çalışıyorlar.

           Zengin olmanın sırları

           YARDIMSEVERLER

           Zenginler, başkalarının başarılı olmasına yardım etmenin kendilerine de daha büyük başarı getireceğine inanıyor. Genelde kendileri gibi hırslı ve başarılı insanlara destek veriyorlar.

            Zengin olmanın sırları

            KENDİ AMAÇLARI VAR

            Zenginler kendi hedefleri konusunda neredeyse takıntılı. Kim ne derse desin hedeflerinden vazgeçmiyorlar ve sonuca ulaşmak için çok çalışıyorlar. Tutku onlar için neredeyse bir yaşam biçimi ve eğlence kaynağı. Bu uğurda hata yapmaktan da çekinmiyorlar. 

            Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 12:56
            YORUM EKLE
            SIRADAKİ HABER